14.1 C
Hamburg
Dienstag, Mai 11, 2021
StartLifestyleFrauenKadın derneklerinden ‘koltuk krizi' kampanyası: Michel istifa etmeli

Kadın derneklerinden ‘koltuk krizi‘ kampanyası: Michel istifa etmeli

Avrupa ülkelerinde faaliyet gösteren bazı kadın dernekleri, Ankara’daki koltuk krizinin ardından Leyen’in şahsında bütün kadınların küçük düşürüldüğünü iddia ederek Michel’e istifa çağrısı yaptı.

Avrupa ülkelerinde faaliyet gösteren bazı kadın dernekleri, Avrupa Birliği (AB) yönetiminin Türkiye ziyaretindeki protokol olayının ardından AB Konseyi Başkanı Charles Michel’in istifa etmesi talebiyle imza kampanyası başlattı.

Belçika basınındaki haberlere göre, Michel ve AB Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen’in Ankara’da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmelerinde yaşanan ve Avrupa basınında „Sofagate“ olarak adlandırılan protokol olayının ardından kadın hakları ve cinsiyet eşitliği konularında çalışan bazı kadın kuruluşları, Michel’e tepki gösterdi.

MICHEL’E İSTİFA ÇAĞRISI

Millennia Vakfı öncülüğündeki kuruluşlar, Michel’in von der Leyen’i „küçük düşürdüğü“ gerekçesiyle istifa etmesi talebiyle mektup hazırladı.

Bu amaçla hazırlanan mektuba, Belçika, Fransa, İtalya gibi ülkelerden kısa sürede 3 binden fazla kişinin imza attığı bildirildi. AB dışındaki ülkelerden de birçok kadının kampanyaya imza verdiği kaydedildi.

Kadın hakları kuruluşları, Michel’in „büyük hata yaptığını“ belirterek, von der Leyen’in şahsında bütün kadınların küçük düşürüldüğünü belirtti.

Karar

Anzeigen

-Advertisment -spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img

Most Popular