5.7 C
Hamburg
Samstag, Mai 8, 2021
StartHome40 yıllık Kürt sorunundan korkuyorsunuz

40 yıllık Kürt sorunundan korkuyorsunuz

Piyanist ve besteci Fazıl Say, sosyal medya hesabından Cumhuriyet Halk Partisi’ne (CHP) yönelik eleştirilerde bulunarak, “Siz İktidardan korkuyorsunuz! Siz genç nesile ulaşmaktan, 40 yıllık Kürt sorunundan korkuyorsunuz!” dedi.

Fazıl Say, sosyal medya hesabından “CHP’ye naçizane bir eleştiri” başlıklı paylaşımda bulundu.

Say, “Ne zaman Halk Tv’de tartışma seyretsem, ne zaman bir bakkalda uzaktan Sözcü gazetesi manşetine rastlasam, ne zaman bir CHP’liyi filanca kanalda konuşurken televizyonda görsem; hep aynı hislerdeyim; KORKU! Korku, korku…” ifadelerini kullandı.

“Kürt sorunundan korkuyorsunuz”

Korkunun kötü bir şey olduğunu belirten Say, “Korku kendinde başlar. Ve maalesef sevginin zıttıdır, cesur olmayan sevemez. Cesur olmayan kazanamaz. Siz kazanamazsınız kardeşim! Siz kazanmaktan da korkuyorsunuz! Siz İktidardan korkuyorsunuz! Siz genç nesile ulaşmaktan, 40 yıllık Kürt sorunundan korkuyorsunuz!” açıklamasında bulundu.

“Siz laiklik savunmayı da bu korkuyla yapamazsınız” diyen Say, şu ifadeleri kullandı:

“Laiklik savunmayan kadın haklarını savunacak? ‚Olanın iyisi‘? Bu ama öyle bir konu değil… Salgını, şu tüm hataları, Türkiye’nin durumunu; her şeyi… Siz Atatürk’ü hele hiç anlamamışsınız, anlamadığınız Atatürk’ün maalesef tahmini 100 yıl gerisindesiniz, korku yılı olarak da 100 ışık yılı gerisindesiniz, Atatürk ‚bugünkü sizin‘ çok ilerinizde, sandığınızdan da ilerisinde. Çünkü ‚korkmuyordu‘ o. Korku ışık yıllarıyla ölçülür…

Siz korkunun çağındasınız. Ve maalesef bunu bize yansıtıyorsunuz ve bizi eritiyorsunuz. Bize; bu ülkede, özellikle gençlere ve kadınlara, gerçek anlamda umut vermemenizin nedenidir; bu korku.

Tek tavsiyem var kardeşim; içinizde korkmayanların sayısını arttırın. Gençler cesur, kadınlar cesur, sayısını arttırın. Bırakın korkuyu. Bize cesur insanlarla gelin. Sıkışıp kalmışlığınızı atın. Dertlerinizi atın. Nefes alın. Nefes! Güven verin.”

Anzeigen

-Advertisment -spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img

Most Popular