9.9 C
Hamburg
Donnerstag, April 15, 2021
Start Wirtschaft Firmen Kaybettiklerinizi geri kazanmak sizin de hakkınız!

Kaybettiklerinizi geri kazanmak sizin de hakkınız!

ALMANYALILAR – Türkiye, sağlık turizminde her geçen gün daha da önem kazanan bir arena haline geldi. Pandemiye rağmen sağlık hizmetlerinin kısıtlı da olsa devam ettiği sağlık turizmi sektöründe saç ekimi ve plastik cerrah işlemler en çok rağbet gören estetik işlemler arasında yer alıyor. Alanlarında profesyonel hizmetler veren klinikler ve konunun uzmanları ise Türkiye’nin 2016 – 2019 yılları arasında İngiltere, Fransa, İsviçre ve Dubai’de bağımsız şirketlerden yönetim ve hizmet alanlarında kalite ödülleri alan İzmir Özel Clinichair Plastik Cerrahi Polikliniği kurucusu Güzide Cansu Bilgili, insanların saç dökülmesi, diş kaybı, cilt sıkılığı gibi zamanın akışıyla veya farklı sebeplerle kaybettiği şeyleri estetik dokunuşlarla kazanmasının en doğal hakları olduğunu ve bunun kişinin doğallığını yitirmeden yaptırmasının çok önemli olduğunu söylüyor. 21 yıldır bu alanda hizmet veren Bilgili ile sağlık turizmi konusunda yaptıkları çalışmalar, en fazla yaptıkları işlem olan saç ekimi, saç sağlığının desteklenmesi ve plastik cerrahi işlemler konusunda ALMANYALILAR okurları için sohbet ettik:

ALMANYALILAR – Cansu Hanım, sizi ve sağlık turizmi sektöründe yaptığınız çalışmaları biraz anlatır mısınız bize? Bu sektöre nasıl girdiniz?
Güzide Cansu Bilgili: Annem hemşire olduğu için sağlık sektörüne çocukluğumdan bu yana bir aşinalığım ve özel ilgim vardı. Bu sektöre de bir saç ekim merkezinde eleman olarak başladım, sonra şirketin ortağı oldum. Daha sonra da kendi işimi kurdum. 2001 yılından bu yana saç ekimi ve saç dökülmesiyle ilgili tedavilerin yanı sıra sakal ekimi, kaş ekimi, yara izi ekimi işlemlerini uygulamaktayız. 2012 yılından itibaren sağlık turizmi alanında ülkemize olan taleplerin artması sonucu uluslarası arenada faaliyet göstermeye başladık. İlk önceleri saç ekimi, plastik cerrahi ve medikal estetik alanında faaliyetlerini sürdüren polikliğniğimiz, artan talepler üzerine estetik diş hekimliği ve gülüş tasarımı, obezite cerrahisi, ameliyatsız zayıflama gibi estetik uygulamaları da hizmetlerimize dahile ederek çalışma alanımızı genişlettik. Clinichair Uluslararası Sağlık Hizmetleri A.Ş. bünyesinde sürdürmüş olduğumuz sağlık hizmetlerinin yanı sıra, Sağlık Bakanlığı ve Turizm Bakanlığı’na bağlı olarak sağlık turizmi organizasyon hizmetleri alanında faaliyet gösteren bir diğer firmamız da ClinicTurkey Uluslararası Sağlık Hizmetleri. Şirketimiz bünyesinde hem kendi hastalarımıza hem de sağlık turizmi alanında faaliyet göstermek isteyen hekim ve hastanelere hizmet vermekteyiz. Sadece İzmir değil, Türkiye’nin her yerinden sağlık turizmi ile birlikte Avrupa’nın hemen hemen her yerinden mutlu müşterilerimiz mevcut.

„Sadece İzmir değil, Türkiye’nin her yerinden sağlık turizmi ile birlikte Avrupa’nın hemen hemen her yerinden mutlu müşterilerimiz mevcut. „

20 yıldır çalışmalarınızı başarılı bir şekilde genişleterek bugünlere gelmenizin, yani başarınızın sırrı nedir?
Aslında buna sır da denemez. Yapılması gereken işi en iyi ve en doğru şekilde yaptığınız zaman başarı aslında kendiliğinden geliyor. Mutlu danışanlarımız ve hastalarımızın da bizim doğru yolda olduğumuzun bir kanıtı olduğuna inanıyorum. Aldığımız uluslararası ödüller, başarılarımızın dışarıya yansıması, bizim için de bir onaydır. Sunulan hizmette kalite ve bunun beraberinde gelen başarı, aynı zamanda bizim mesleğimize ve emeğimize olan saygıdır. Danışanlarımızı kişiye özel, doğru ve eksiksiz bilgilendirmek, hastalarımızın danışma sürecinden tedaviye ve tedavi sonrasındaki tüm süreçlerinde kendilerini iyi ve güvende hissetmelerini sağlayabilmek, en önemli prensiplerimiz arasında yer alıyor. Saç ekimi gibi işlemler kişinin ömür boyu kullanacağı, geriye dönüşü olmayabilen, iyi veya kötü; her aynanın karşısına geçtiğinde sizi hatırlayacağı ciddi bir işlem. Bu nedenle işlem yaptıracağınız yeri seçmeniz çok ama çok önemli. Ayrıca donör dediğimiz ve ekim için saçları aldığımız ense bölgesi çoğu kişide sınırlı olabiliyor ve bir daha düzeltme şansı da olmayabiliyor. Ekim sonrasında zahmetli olmayan ancak sabır gerektiren bir süreç var. Biz yıllardır bu süreçleri ve operasyonları gördüğümüz için hastalarımıza azami özen gösteriyoruz. Hatta kliniğimizde işlem yapan arkadaşlarımızın işe girdiğinde eş, anne, baba, kardeş gibi birinci derecedeb akrabalarına ücretsiz işlem yaptırma hakkı vardır. Bu vesileyle aileden birisinin süreç boyunca neler yaşadığını görebilsinler ve bizim de ekim yaptığımız, aileden gördüğümüz danışanlarımıza aynı özeni, emtapiyi gösterebilsinler istiyoruz.

Gerçekten çok değişik bir bakış açınız ve çok değişik bir uygulama. Peki saç ekimi nasıl bir işlem? Ekime karar veren kişilerin sonrasında normal yaşantılarına dönmesi ne kadar sürüyor ve işlem öncesinde bir hazırlık yapmalı?
Öncesinde herhangi bir işleme gerek yok. Kliniğimize geldikleri andan itibaren tüm hazırlıkları kendimiz yapıyoruz. Operasyon yaklaşık 8 saat sürüyor. Hastamıza 1 hafta öncesinden sigara ya da alkol gibi zaten sağlımız için zararlı olan alışkanlıkları mümkün olduğu kadar azaltmalarını istiyoruz ki vücudumuz sonrasında çabuk toparlansın. Saç ekimi operasyonlarımız lokal anestezi altında gerçekleştiriliyor. O yüzden herhangi bir ağrı ya da acı söz konusu değil. Hatta o kadar ki; işlem esnasında uyuyakalan müşterilerimiz oluyor. İşlemden sonrasında 48 saat bir istirahat yeterli olacaktır. Sonrasında normal yaşantılarına dönebilirler. 1 hafta sonra işlem yapılan yerde hiçbir yara izi ya da kızarıklık kalmayacak, işlem yaptırdıklarını kimse anlamayacaktır.

Güzide Cansu Bilgili ve eşi Serdar Bilgili

Peki, sohbetimizin başında saç ekimi haricinde saç problemleri için destekleyici tedavilerin de olduğunu söylemiştiniz. Nedir bu tedaviler ve hangi durumdalar işe yarıyor?
Saç ekimi dökülmüş saçlar için kesin bir tedavi olmakla birlikte; bunun yanı sıra var olan saçları korumaya, güçsüzleşmiş saçları onarıp eski sağlığına kavuşturmaya yönelik de tedavilerimiz mevcut. açlarımızın aslında her zaman bakıma ihtiyacı var. Ancak saç dökülmesinde olduğu gibi bazılarımız saçlarının kalınlığı, dayanıklılığı, hacmi gibi konularda genetik olarak şanslı iken bazılarımız maalesef değil. Hatta son dönemlerde beslenme şekillerimiz, yaşam tarzlarımız, artan stres gibi faktörler vücudumuzun her bölgesini etkilediği gibi saçlarımızı da etkiliyor. Saçlarımız güçsüzleştiği anda yapılabilecek ve tıp literatüründe etkisi kanıtlanmış 2 tedavi yöntemi bulunuyor. Bunlardan ilki PRP tedavisi. Bu işlem sizden aldığımız kanın ayrıştırılıp tamamen Thrombozyt yönünden zengin kısmının alınıp saç derinize en ince iğne uçlarıyla uygulanması işlemi. PRP işlemi uygulandığı bölgede kan dolaşımını hızlandırır ve Thrombozyt yönünden zengin olduğu için de hücre yenilenmesini sağlar. Bu işlem uygulamayla birlikte yaklaşık 30 dakika süren bir işlem. Bir diğer tedavi olan Mezoterapi ise saçınızın ihtiyacı olan bütün vitamin ve mineralleri içinde barındıran özel bir serum. Yeterli derecede beslenemeyen ve bu yüzden güçsüzleşmiş saçlara yine aynı şekilde enjekte yoluyla uygulanır. Yani saçın ihtiyacı olan bütün vitamin ve mineralleri vererek saçların eski hacmini ve sağlığını geri kazandırır. Bu işlem de yaklaşık 10-15 dakika süren bir işlemdir.

Saç neden dökülür?
Saç dökülmesinin kadınlarda ve erkeklerde yetersiz beslenmeden genetik yapıya, kıl gelişimi bozukluğuna, saçlı deri hastalıklarına, ilaçlara, stres veya hormon bozukluklarına kadar birçok sebebi olabilir. Kadınlara oranla erkeklerde saç dökülmesi daha çok görülmekte. Özgüven eksikliğine de sebep olabilen saç dökülmesinin erkeklerde sebebi genelde genetik, hormon ve yaşla alakalıdır. Kadınlarda ise daha çok genetiğin yanı sıra doğum sonrası, menopoz sonrası ya da overkistik gibi obstetrik ve jinekolojik durumlar, anemi, demir eksikliği, tiroit hastalığı, doku rahatsızlıkları, ani diyetler, protein eksikliği, çinko eksikliği, A vitamini fazlalığı, stres, cerrahi prosedürler veya duygusal problemler olabilir.

Kimler saç ektirebilir?
Saç ekimine uygun olma kriterlerine sahip olup, kendisini saçsız görmek istemeyen, aynaya baktığında mutsuz olan herkes saç ektirebilir. Zira kadınların tersine, erkeklerin günlük hayatlarında sabah ayna karşısına geçtiklerinde biz kadınlar gibi makyaj yapma, farklı kıyafet ve aksesuarlar kullanma gibi imkanları olmadığı için yapabilecekleri yegâne şey, saç ve sakallarına şekil vermek. Bu nedenle saç problemi, insanın en başta kendine karşı kendisini iyi hissetmesi sonrasında da karşısındaki kişiye karşı iyi hissetmesi açısından büyük önem taşıyor. Saçları sağlıklı olan erkek bireyler sabah kalktıklarında yaptıkları şey dişlerini fırçalayıp saçlarını şekillendirmek. Bunu yıllarca değil, sadece birkaç gün yapmadıklarını düşünmelerini istiyorum sadece. O zaman onlar dahi durumun aslında sadece estetik bir kaygı olmadığını göreceklerdir.

Teşekkür ediyoruz

Anzeigen

-Advertisment -

Most Popular