7.3 C
Hamburg
Donnerstag, April 15, 2021
Start Gesundheit Covid-19 Kongrede koronavirüse yakalanan AKP yöneticilerinin sayısı hızla artıyor

Kongrede koronavirüse yakalanan AKP yöneticilerinin sayısı hızla artıyor

AKP 7. Olağan Büyük Kongresi’nin ardından Erzurum İl Başkanı Mehmet Emin Öz’ün Covid-19 testi de pozitif çıktı. Öz’ün sağlık durumunun iyi olduğu ve evinde karantinada olduğu belirtildi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Onursal Adıgüzel, sosyal medya hesabından iki hafta önce yapılan AKP 7. Olağan Büyük Kongresi’nin ardından koronavirüse yakalanan bazı AKP’lilerin listesini paylaşarak Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya, „Bakın teşkilatınızda birçok kişi pozitif çıkmış belki bir geçmiş olsun demek istersiniz“ diye seslenmişti.

Adıgüzel’in AKP kongresi sonrasında koronavirüse yakalandığını duyurduğu AKP’li isimler şöyle:

“AKP Kocaeli Milletvekili İlyas Şeker ve eşi, AKP Kütahya Milletvekili Ceyda Erenler ve eşi, Eski AKP Yozgat Milletvekili Abdulkadir Akgül, Ağrı İl Başkanı Halil Özyolcu, AKP Taşlıçay İlçe Belediye Başkanı İsmet Taşdemir, AKP Eleşkirt Gençlik Kolları Başkanı Abdulkadir Dırbo, AKP Bergama İlçe Başkanı Sebahattin Güzel, AKP Balıkesir Gençlik Kolları Başkanı Zahid Bayram, Eski Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Bolu İl Genel Meclisi Başkanı Yaşar Yüceer, AKP Bolu Kadın Kolları Başkanı Hicran Çağalı, AKP Bolu İl Başkan Yardımcısı İlker Aktaş, AKP Aybastı İlçe Başkanı Fazlı Eren’in, AKP Tuzla İlçe Başkanı Talha Tayfur, AKP Çivril İlçe Başkanı Halil Ertuğrul.“

Öte yandan kongreye katıldıktan sonra koronavirüs testi pozitif çıkan bazı isimler de sosyal medyada hastalığını duyurdu. O isimlerden bazıları:

* Bergama İlçe Başkanı Sebahattin Güzel

* AKP Çivril İlçe Başkanı Halil Ertuğrul

24 Mart’ta gerçekleştirilen kongre koronavirüs tedbirlerine uyulmadığı için eleştirilmiş, AKP Grup Başkanvekili Cahit Özkan, ‘yatay çekim’ nedeniyle görüntülerin kalabalık gibi göründüğünü öne sürmüştü.

Ülkenin dört bir yanından AKP’liler, ‘lebalep’ kongrenin ardından koronavirüse yakalandığını açıkladı!

AKP’nin koronavirüs tedbirlerini hiçe sayarak yaptığı kongrelerin faturası ortaya çıkıyor. Birçok ilde AKP’li yöneticiler, kongreden birkaç gün sonra koronavirüse yakalandıklarını açıkladı.

AKP’nin geçen hafta gerçekleştirilen ve koronavirüs tedbirlerine uyulmadığı için büyük eleştirilere hedef olan kongresi 7. Olağan Kongresi’ne katılan birçok AKP’li yönetici koronavirüse yakalandığını açıkladı.

24 Mart’ta gerçekleştirilen kongre koronavirüs tedbirlerine uyulmadığı için eleştirilmiş, AKP Grup Başkanvekili Cahit Özkan, ‘yatay çekim’ nedeniyle görüntülerin kalabalık gibi göründüğünü öne sürmüştü.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ise dün yaptığı açıklamada, AKP kongresi hakkındaki eleştirilere karşılık, “Bu konuyu gündemde tutmanın kimseye faydasının olmadığı kanaatindeyim. Buradan bir ayrıcalık çıkarma hikayesi oluşturmak doğru olmaz” ifadeleriyle skandal bir açıklama yapmıştı.

AKP’lilerin, tedbirlere uymamanın yarattığı kamu sağlığı tehdidini gizleme çabasına rağmen Türkiye’nin birçok yerinden AKP’li isimlerin art arda koronavirüse yakalandığını açıklaması, tehlikenin boyutunu çarpıcı biçimde gösterdi.

AKP Ağrı İl Başkanı Halil Özyolcu, bugün attığı tweetle koronavirüs testinin pozitif çıktığını, üç gündür hasta olarak yattığını açıkladı. Özyolcu, AKP 7. Olağan Kongresi’ne katılım göstermişti.

Ağrı’ya bağlı Taşlıçay ilçesinin AKP’li Belediye Başkanı İsmet Taşdemir de koronavirüs testinin pozitif çıktığını açıkladı. Taşdemir de AKP kongresine katılan isimler arasındaydı.

24 Mart’ta AKP’nin Ankara’daki kongresine katılan partinin Tuzla İlçe Başkanı Tahla Tayfur, 29 Mart’ta koronavirüse yakalandığını duyurdu.

AKP Aliağa İlçe Teşkilatı, Bergama İlçe Başkanı Sebahattin Güzel’in koronavirüse yakalandığını duyurdu.

AKP Kütahya Milletvekili Ceyda Çetin Erenler de kongreye katıldıktan sonra koronavirüse yakalanan isimlerden.

AKP Kayseri Milletvekili İsmail Tamer, Covid-19’a yakalandığını duyurdu. Hastaneye yatırılan Tamer, 24 Mart’ta AKP Büyük Kongresi’ne katılmıştı.

AKP Çivril İlçe Başkanı Halil Ertuğrul da kongreye katılan ve daha sonra koronavirüs testi pozitif çıkan isimlerden.

Koronavirüs (covid_19) testi pozitif çıkan Ak Parti Çivril İlçe Başkanımız Sayın Halil Ertuğrul’a geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor,en kısa sürede sağlığına kavuşmasını temenni ediyoruz acil şifalar diliyoruz..

Büyük Sivas adlı yerel internet sitesinde yer alan habere göre, Sivas’tan Ankara’ya teşkilat mensupları ile aynı otobüste giden ve dönen vatandaşta koronavirüs testi pozitif çıktı.

Bolu’nun yerel yayınlarından Medya14’ün haberine göre de Bolu’dan AKP’nin 7. Olağan Kongresi’ne katılan eski belediye başkanı Alaaddin Yılmaz, İl Genel Meclis Başkanı Yaşar Yüceer ve AKP Bolu Kadın Kolları Başkanı Hicran Çağalı’nın koronavirüse yakalandığı öğrenildi.

‘Lebaleb’ kongreden virüsle döndüler!

AKP’nin geçen hafta gerçekleştirdiği 7. Olağan Kongresi’ne katılan birçok AKP’li yönetici, koronavirüse yakalandığını açıkladı. Ankara’da 24 Mart’ta gerçekleştirilen kongre, koronavirüs önlemlerine uyulmadığı için büyük tepki çekmiş, AKP Grup Başkanvekili Cahit Özkan ‘yatay çekim’ nedeniyle salonun aşırı kalabalık göründüğünü, aslında önlemlere uyulduğunu iddia etmişti. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ise önceki gün yaptığı açıklamada, “Bu konuyu gündemde tutmanın kimseye faydası yok” demişti.

AKP’lilerin tedbirlere uymamanın yarattığı tehlikeyi gizleme çabasına karşın Türkiye’nin birçok yerinden AKP’li isimlerin art arda koronavirüse yakalandıklarını açıklaması, tehlikenin boyutunu çarpıcı biçimde gösterdi. Kongreye katılanlardan AKP Ağrı İl Başkanı Halil Özyolcu, dün koronavirüs testinin pozitif çıktığını, üç gündür hasta yattığını duyurdu. Ağrı’nın Taşlıçay ilçesinin AKP’li Belediye Başkanı İsmet Taşdemir de koronavirüs testinin pozitif çıktığını açıkladı. AKP Tuzla İlçe Başkanı Tahla Tayfur, Bergama İlçe Başkanı Sebahattin Güzel, Kütahya Milletvekili Ceyda Çetin Erenler, Kayseri Milletvekili İsmail Tamer ve Çivril İlçe Başkanı Halil Ertuğrul, kongrenin ardından testi pozitif çıkan isimler arasında.

Öte yandan Bolu’nun yerel haber sitesi Medya 14’ün haberine göre, Bolu’dan kongreye katılan eski belediye başkanı Alaaddin Yılmaz, İl Genel Meclis Başkanı Yaşar Yüceer ve AKP Bolu Kadın Kolları Başkanı Hicran Çağalı da koronavirüse yakalandı.

CHP Ankara Milletvekili Murat Emir, Meclis kürsüsünden AKP kongrelerini eleştirdi. “Lebaleb kongrelerden sonra lebalep yoğun bakımlara hazır olun” diyen Emir, şunları kaydetti: “Pandemide büyük dalganın içindeyiz ve çok kötü sona doğru hızla ilerliyoruz. Çok ciddi olmak, çok ciddiye almak zorundayız. Ve lebalep kongrelerden sonra lebalep yoğun bakımlara da hazır olmak durumundayız; çünkü pandemi ağır şekilde üstümüze doğru geliyor. Ama sizin iktidarınız bunun ne kadar farkında, doğrusu bilemiyorum.”

BirGün

Anzeigen

-Advertisment -

Most Popular