9.9 C
Hamburg
Donnerstag, April 15, 2021
Start News Autoren Hüseyin Habip Taşkın: LİNÇ KÜLTÜRÜ İLE SAVRULUYORUZ

Hüseyin Habip Taşkın: LİNÇ KÜLTÜRÜ İLE SAVRULUYORUZ

Linç kültürü dünüyle bugünü arasında ülkemizde devam ediyor. AKP +MHP sayfasında da değişen bir şey yoktur. Devletin yedeğinde tuttuğu işleyiş biçimidir. Linç edilmenin türleri farklıdır. Şimdiki zamanda açıktan uygulanan kendilerinden olmayan, düşünmeyen, seslerini çıkaranlara karşı topyekûn bir saldırı vardır.

Ülkemizde linç kültürüyle yaşamak istememek her yurttaşın hakkıdır. Birlikte yaşamak, paylaşmak varken aramıza ırkçı ve faşist duvarlar örmek hoş değildir. Şuanda toplumumuz birbirine güvenmeyen, benim diyen bir yapıya bürünmüş durumdadır. Buda sömürü düzeninin işleyişini kolaylaştırıyor.

Haklarını her konuda aramaya çalışanlara AKP+MHP koro halinde her türlü hakaret edici söylemleri sıralıyor. Söylenenler bir ülkenin kültür yapısının ve insan ilişkilerinin bozulduğu ve bittiği anlamını taşır. İktidar oluşlarının vermiş olduğu, devlet kadrolarının kendilerine yatkın hale getirdiklerini düşünerek polisini, savcısını, hâkimini harekete geçirip, gerektiğinde kişinin içeride kalıp kalmayacağına kadar karar verme yetkisini kendisinde buluyor.

Dövenlere dokunulmazlık zırhımı giydirildi ki gazetecilerin dövülmesi durmadan hızlandı? Kadınlar barbar erkek düzeninde katledilmeye devam ediyor. Mahkeme önünde erkekte bir kravat, takım elbise ile avukatının öğretmiş olduğu kırık, dökük cümle ile tahrik indirimi alıyor.

HDP milletvekillerinin dokunulmazlık oylaması öncesinde ve sonrasında da yazmıştım. Sıra CHP’ye gelecektir diye Sonrasında İYİ Partiye ve AKP’den ayrılan iki parti içinde aynı düşüncemi yazmıştım.
Sosyalizm şuan gelemeyeceğine göre, en azından demokratik bir anayasa yapılmalıdır.

Hüseyin Habip Taşkın / 11.03.2021

Anzeigen

-Advertisment -

Most Popular