9.2 C
Hamburg
Donnerstag, April 15, 2021
Start Gesundheit Covid-19 Modacı İnci Hakbilen'in Londra defilesi ertelendi

Modacı İnci Hakbilen’in Londra defilesi ertelendi

ALMANYALILAR – Hamburg’da yaşayan tanınmış modacı İnci Hakbilen‚in İngiltere’nin başkenti Londra’da düzenlenecek olan defilesi mutasyon azizliğine uğradı ve defile son anda eylül ayına ertelendi.

„London House of iKons“ adlı defilede sergilenecek olan birbirinden harika tasarımlardan oluşması beklenen İnci Hakbilen’in de yer alacağı bir hafta sürecek olan defile, koronavirüsten daha hızlı dağılan mutasyondan dolayı ertelendi. İngiltere’nin başkenti Londra’da şiddetli ve ciddi mutasyon vakaları yüksek rakamlarda saymaya devam ediyor.

Pandemi demeden harıl harıl çalışan ve hazırlıklarını tamamlayan İnci Hakbilen, konu ile ilgili, „Defile çok önceden planlandığı için pandemi sürecinde yoğun çalışarak 35 farklı tasarımlarımdan oluşan koleksiyon hazırladım. Az sayıda sergilenecek olan kıyafetlerden bazılarını Londra’da organizatöre gönderdim ve fotoğrafları çekildi. Pandemi gözönünde bulundurularak organize edilmişti baştan bu tarafa. Defileye izleyici koronavirüsten dolayı alınmasa dahi, internet üzerinden yine düzenlenecekti. Fakat mutasyonun oluşup daha hızlı dağılması gibi bir olay hesaba alınmamıştı“ dedi.

İnternet üzerinden dahi defilenin yapılması mümkün olamayacağını son anda öğrenildiğini belirten Hakbilen, „Hepimizin sağlığı önemli. Mankenler, görev alacak personelin biraraya gelmemesi ve herkesin sağlık güvenliği nedeniyle malesef eylül ayına ertelendi. Yetenekli ve yaratıcı modacıların biraraya gelebileceği bir haftalık bir defile olacaktı. Defileye çok iyi hazırlanmıştım ve gece gündüz demeden çalışmıştım. Ama yapacak birşey yok en önemlisi sağlık. Dünyamızı temelden etkileyen ve değiştiren mutasyonun azizliğine uğradım. Sağlık olsun inşallah eylül ayında muhteşem bir defile gerçekleşir“ açıklamasında bulundu.

Emine SONUGÜR / HAMBURG

Anzeigen

-Advertisment -

Most Popular