9.2 C
Hamburg
Donnerstag, April 15, 2021
Start News An­kün­di­gung Yetenekli öğrencilerin başvuruları bekleniyor

Yetenekli öğrencilerin başvuruları bekleniyor

ALMANYALILAR – Hamburg’da MigraKult e.V öncülüğünde Kültür Yaratıcı Yapar 2021 (Kultur macht kreativ! 2021) adı altında “Ben de şiir ve hikaye yazarım, ya da yazmayı denemek isterim“ diyen öğrenciler için önemli bir proje sunuluyor.

Almanya Federal Bilim ve Araştırma Bakanlığı tarafından maddi olarak destek sunulan, Almanya Türk Toplumu (tgd), Bergedorg Alevi Kültür Merkezi (BAKM), Hamburg Anadolu Alevileri Kültür Birliği (Haak-Bir), Meinland Zeit für Zukunf destekleriyle, yaşları 12-18 arası öğrenciler sunulan projeden yararlanabilecekler.

Sayfamız yazarlarından Oya Pervin Pelit

İsmail Kaplan ve Oya Pervin Pelit yönetiminde “Ben de şiir ve hikaye yazarım, ya da yazmayı denemek isterim“ diyenlerin başvuru yapmaları isteniyor. Yaratıcılığını ve becerilerini daha yüksek çıtalara çıkartmak ve genişletmek isteyen öğrenciler için önemli bir fırsat sunuluyor. Almanca ve Türkçe yapılacak olan atölye çalışmaları 08-12 Mart 2021 tarihleri arasında toplam 5 gün ve 10.00-16.00 saatleri arasında gerçekleşecek.

12-18 yaş grubunda olanlar, Hamburg ve çevresinde ikamet eden öğrenciler bu çalışmalara katılabilecekler. Katılımcılar için yol ve yemek ücretsiz olacağı duyurulurken, bu güzel fırsattan yararlanmak isteyenlerin derhal başvuru yapmaları istendi. Koronavirüs kuralları kapsamında Bargstedtgasse 7, 20539 Hamburg adresinde Haak-Bir binasında çalışmaların yapılacağı açıklandı.

Emine SONUGÜR / HAMBURG

Anzeigen

-Advertisment -

Most Popular