15.2 C
Hamburg
Sonntag, April 18, 2021
Start Lifestyle Gesellschaft Yardımsever İsmail Bıçkıcı hayatını kaybetti

Yardımsever İsmail Bıçkıcı hayatını kaybetti

ALMANYALILAR – Hamburg kentinde yardımseverliği ve sosyal alandaki başarılı çalışmalarıyla tanınan, kendisi de yıllardır engelli olan 67 yaşındaki İsmail Bıçkıcı, tedavi gördüğü hastanede vefat etti.

Engelli olmasına rağmen çok aktif olan İsmail Bıçkıcı, Hamburg Elele Engelliler Derneği ve Engelsiz Diyalog Kültür ve Sanat Derneği başkanlığını yıllarca başarıyla sürdürdü. Genç yaşında geçirdiği bir trafik kazasından sonra engelli bir yaşam sürdüren ve engelli sandalyesine bağlı olarak yaşamına devam eden Kahramanmaraşlı İsmail Bıçkıcı, tedavi gördüğü Marien Hastanesi’nde dün sabah gözlerini ebediyete yumdu.

Yalnız kafasını hareket ettirebilen gece gündüz 24 saat bakıma muhtaç ve uzun yıllar engelli olan, elleri ve ayakları hareket etmediği halde ağzıyla resim yapan, mesleği aşçılıktan gelme tarifle bakıcılarına yemek yaptıran İsmail Bıçkıcı, misafirperver olduğu kadar örnek bir kişiliğe sahipti.

Almanya ve Türkiye’deki engelliler için çeşitli sosyal etkinlikler ve verimli geceler düzenleyerek sosyal faaliyetlerde bulunarak yardım amaçlı konserler organize etmişti. Etkinliklerden elde edilen gelirle, Türkiye’ye çok sayıda engelli sandalyesi göndermekle kalmayıp, ihtiyaç duyulan yardımlara da imza atmıştı. Yardımseverliği, kişiliği , duruşu ve zekası sayesinde, Hamburg’da örnek gösterilen önemli bir şahsiyetti İsmail Bıçkıcı. İsmail Bıçkıcı’nın ölümü sevenlerini yasa boğdu.

Emine SONUGÜR / HAMBURG

Anzeigen

-Advertisment -

Most Popular