14.9 C
Hamburg
Sonntag, Juni 13, 2021
StartGesundheitCovid-19Güzellik salonları ve dövme stüdyoları kuaförlerden sonra açılma sırasını bekliyorlar

Güzellik salonları ve dövme stüdyoları kuaförlerden sonra açılma sırasını bekliyorlar

ALMANYALILAR – Hamburg’da güzellik bakım uzmanı Demet Krupp -Yılmaz ile dövme sanatçısı eşi Erol Yılmaz, „1 Mart’ta kuaförler açılıyor, inşallah ardından sıra bizlere gelir. Aylardır mesleğimizi icra edemiyoruz ve borçlarımız artıyor. Sağlımız çok önemli ama pandemi süresi bizleri mahvetti. Biran önce işlerimizin başına dönmeyi bekliyoruz“ dediler.

Tüm birikimleriyle Ocak 2020’de Accept-Fitness-Center’de “Beauty By Demi” adlı güzellik salonu ve “Breaker Tattoo” adı altında bir de dövme stüdyosu açan çift, daha uzun süre çalışamadan pandemi başladı. Küresel salgının başlangıç döneminde işyerini kapatmak zorunda kalan çift, „Pandemi en kötü şekilde bizleri etkiledi. Muhteşem bir açılış sevinç ve mutlulukla işyerimizi açtık ama maalesef uzun sürmedi“ dediler.

Yıllardır en kaliteli hizmeti sunmak amacıyla iyi eğitim aldıklarını belirten Demet Krupp – Yılmaz, „Yıllarca biriktirdiğimiz parayla en son modern gerekli cihazları aldık. Dörtbuçuk aydır kapalıyız dolayısıyla yeni açtığımız için az bir devlet yardımı verdiler. İşyerimiz spor salonu içinde olduğu için spor salonu iflas edip kapattı. Dolayısıyla biz de oradan çıkmak zorunda kaldık. Özellikle Bergedorf’ta veya yakın semtlerde işyeri kiralamak için yer arıyoruz“ dedi.

Pahalı cihazların dışında işyerini düzenleme ve dekorasyonu için büyük paralar yatırdıklarını ifade eden Krupp – Yılmaz, „Cihazlarımız hazır ama işyeri lazım. Bizim için çok büyük bir talihsizlik ve şanssızlık oldu. Hepimiz koronadan etkilendik ama biz ve bizim meslekten olanlar çok daha ağır etkilendi. Yeter artık nereye kadar bilemiyoruz. Ümitle bizim de açmamız için zamanın gelmesini bekliyoruz. Sağlık tabii ki önemli ama iyi bir araç olan para kazanmakta önemli. Her geçen gün borçlar artıyor ve bizler çalışamıyoruz“ diyerek tepkisini dile getirdi.

Bakımlı, güzel olmak ve güzelliği korumak için bakımın büyük önem taşıdığını belirten Demet Krupp – Yılmaz, “Bakımlı olmak ve güzel görünmek için dikkat etmek lazım. Cilt bakımı her insan için önemlidir. Bazı ciltler kuru, yağlı olabilir ama doğru bakım yapıldığında güzellikle birlikte kişinin cildi de rahat eder. Bazıların ciltleri çok hassastır bu noktaları iyi bilmek ve doğru bakım yapmak lazım. Ayrıca cildi soğuktan ve aşırı güneşten korumak lazım” açıklamasında bulundu.

Çoğu kişinin kalıcı makyajı tercih ettiğine dikkat çeken Demet Krupp – Yılmaz, “En son modern teknikle yüzde ve ciltte oluşan lekeleri yok etme, kalıcı dudak makyajı yine kalıcı kıl tekniği denilen tek tek kaş yapma, kalıcı kaş yapıyorum. Bunun yanı sıra yine çok tercih edilen kiprikleri yukarı doğru kaldırma tekniği, gözün daha belirgin olması için uyguluyorum. Güzelliğin vaz geçilmezi yüze make-up, göz altlarında oluşan çizgileri yok etme, kozmetik, kafaderisi pigmentasyonu, lazer epilasyon gibi çok çeşit güzellik uygulamaları müşterilerime sunuyorum” dedi.

Dövme sanatçısı Erol Yılmaz, “Uzun yıllar Mersin’de mesleğimi yaptım ve eşimle birlikte insanları güzelleştiriyoruz. Dövme önemli bir sanattır. Herkese yaptırılmaz mutlaka mesleğinden anlayan usta biri olmalıdır. Çünkü ciltle ilgilidir. Özellikle kadınların çoğu daha küçük ama ilgi çekecek dövmeler yaptırıyor. Örneğin çocuklarının isimlerinin baş harfini, çiçek veya boğazına sırtına değişik motifler. Erkekler kaplan, aslan gibi büyük motifler tercih ediyorlar. Dövme motifleri de modaya göre değişiyor” dedi. Genç çift, „Biz hijyene ve gereken kurallara önem veriyoruz ama artık yeter gerçekten sabrımız kalmadı. Sağlık hepimiz için ilk sırada geliyor ama maddi gücümüzde bitti. İnşallah kısa sürede yaşam normale döner“ dileklerinde bulundular.

Emine SONUGÜR / HAMBURG

Anzeigen

-Advertisment -spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img

Most Popular