9.2 C
Hamburg
Donnerstag, April 15, 2021
Start News An­kün­di­gung Hamburg'da Boğaziçili üniversitelilerin direnişine destek mitingi

Hamburg’da Boğaziçili üniversitelilerin direnişine destek mitingi

ALMANYALILAR – Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerinin AKP’li kayyum rektör Melih Bulu’nun atanmasını protesto eylemlemlilikleri git gide yurdun dört bir yanına yayılırken, öğrencilerle dayanışma eylemlilikleri yurdun dört bir yanına dağılıyor. Bu arada Avrupa’da yaşayan göçmenler de öğrencilerin direnişleri karşısında sessiz kalmayıp gerçekleştirdikleri protesto eylemlilikleri ile dayanışmalarını sunuyorlar. Toplumun dört bir kesiminden öğrencilere destek sunulurken BÜMED adlı üniversitenin mezunlar derneği de, öğrencilerle dayanışmalarını göstererek direnen akademisyenler ve öğrencilerin yanında olduklarını gösteren bir dayanışma mtingi gerçekleştirdiler.

Hamburg ve çevresinde yaşayan örgütlü Alevi kurumları da bugün sosyal medyadan resmi bir çağrı yaparak bu cumartesi günü (6 Şubat) saat 14.00’de Hamburg Hauptbahnhof-Hachmann Platz/Kirchenalle’de bir protesto mitingi gerçekleştirecekleri açıklamasında bulundular.

Sosyal mesafenin korunması ve hijyenik kurallara itaat edilmesi beklenilen çağrıda, „AKP-MHP despot iktidarı kırıntı demokratik haklara bile tahamül göstermeyerek, tüm kurum ve kuruluşları tek adam yönetimi altına almaya devam ediyor. Boğaziçi Üniversitesine atadığı AKP li kayyum Rektör ile öğrencileri, Üniversite çalışanlarını ve öğretim görevlilerini yıldırmak ve kontrol altına almak istiyor.

Boğaziçi Üniversitesinin gösterdiği tepkiyi kanlı bir şekilde bastırmak istiyor.
Bir aydır süren direnişi kiramayan iktidar, polis ve üniversite güvenlik görevlileriyle bu baskı ve şiddeti gün be gün artırıyor.
Tek adam rejimi insanların nefes almasını dahi kontrol altına almak istiyor, buna dur diyebilmek için,

Despotluğa, diktatörlüğe, faşizan gidişe dur diyebilmek için,

Tüm muhalif güçlerle destek ve dayanışmamızı göstermek için,

Ve de en önemlisi

Boğaziçi Üniversitesinin haklı ve şanlı direnişini desteklemek ve dayanışmamızı göstermek için,

tüm duyarlı insanları“n protesto mitingine katılmaları istendi.

04.02.2021

Anzeigen

-Advertisment -

Most Popular