1 C
Hamburg
Dienstag, März 9, 2021
Start Wirtschaft Branchen Hamburg'un en modern otoparkı hizmete açıldı

Hamburg’un en modern otoparkı hizmete açıldı

ALMANYALILAR – Hamburg’un liman kenarında Elbe Bulvarı’nda kentin en moden otoparkı ziyaretçilerin hizmetine açıldı. Açılışta hazır bulunan Hamburg Çevre Senatörü Jens Kerstan, Hamburg’un en modern ve güvenli 250’den fazla araç için otoparkı hizmete açmanın memnunluğunu yaşadığını dile getirdi.

Kentin en popüler gezinti yerlerinden biri olan liman kenarı Baumwall ve çevresinin güzelliğinin harika olduğu kadar en çok turist çeken yerlerden biri olduğunu belirten Senartör Kerstan, „Hamburg’un en yeni ve en modern otoparkı. Popüler turistik limanda ve Portekiz Mahallesi’nde birinci sınıf bir konumda, şimdi ziyaretçiler için 250’den fazla yeni park yeri sunuluyor“ dedi.

Kapalı otoparkta hem kısa süreli park yapanlar, hem de semt sakinleri veya şirketler gibi uzun süreli kiracılar tarafından kullanılabilen toplam 253 araçlık park yeri mevcuttur. Otopark Yöneticisi Dr. Olaf Müller: “Elb-Bulvarı bir gezinti yeri, sel koruması ve şimdi aynı zamanda bir arada park yeri. Kullanımı, çekiciliği ve işlevselliği açısından bu sel koruma sistemi, belki de dünyadaki en güzel iklim adaptasyonudur“ Yer altı otoparkına erişim „Hafentor“ daki „Bei den St. Pauli Landungsbrücken – Johannesbollwerk“ Caddesinden yapılıyor.

Sprinkenhof GmbH Genel Müdürü Jan Zunke: “Hafentor otoparkının açılmasıyla, Hamburg şehir merkezindeki park alanları yelpazemizi daha da genişletebiliyor ve biraraya getirebiliyoruz, böylece bu lokasyonda müşteri odaklı park yönetimi sunabiliyoruz. Turizm ve Hamburg için çok önemli olan bu merkezi lokasyonda, müşterilerimizin kendilerini güvende ve bakımlı hissetmelerini sağlayacağız“ Otopark ücreti 30 dakikası 2,- Euro’dan başlıyor.

Emine SONUGÜR / HAMBURG

Foto: Behörde für Umwelt, Klima, Energie und Agrarwirtschaft

Anzeigen

-Advertisment -

Most Popular