5.7 C
Hamburg
Samstag, Mai 8, 2021
StartHomeHilal Ercan'ın kayboluşunun 22. yılı

Hilal Ercan’ın kayboluşunun 22. yılı

ALMANYALILAR – Hamburg kentinde 22 yıl önce kaybolan 10 yaşındaki küçük Hilal Ercan’ın hala izine rastlanamazken, ağabeyi Abbas Ercan, kız kardeşinin kaybolduğu yere mumlar ve çiçekler bıraktı ve duygu yüklü anlar yaşadı.

Kardeşinin kayboluşunun üzerinden 22 yıl geçmesine rağmen hiçbir zaman unutulmayacağını yineleyen Abbas Ercan, „Kız kardeşim kaybolduğunda ben henüz daha 12 yaşımdaydım ve yalnız kardeşimi koparmadılar tüm ailemi benden kopardılar ve ailecek cehennemi yaşadık biz“ diyerek duygu ve hüzün doluydu.
Acılı ağabey Abbas Ercan, „Polis hemen olay yerine geldi ama bilinmeyen bir fail aramıyorlardı. Faili 6 ay kendi ailem de aradı. Şüphelinin izlerini örtmek, arabasını satmak, mazeretini icat etmek için yeterli zamanı vardı. Onu aramak yerine Türk kökenli ailemizi sadece Almanya’da değil Türkiye’de de alt üst edip aradılar“ dedi.

Bu süre zarfında, fail olduğu iddia edilen kişinin Lurup ve Osdorf’taki diğer çocuklara benzer korkunç saldırılar gerçekleştirmek için yeterli zamanı olduğuna işaret eden Abbas Ercan, „Suçluyu aramak için özellikle ailemize odaklanmaktansa onun üzerinde dursalardı hemen yakalanabilirdi. Cehennemden geçtiğimiz zaman kimsenin geri dönemeyeceği zaman kaybı oldu“ ifadesinde bulundu.

Ercan sözlerine şöyle devam etti: „Cold Cases Araştırma Komisyonu’ndan birisi 2018 yılında davamızı yeniden açan araştırmacısı, uzun yıllardır ilk kez dosya erişimini talep etme hakkımız olduğunu bize bildirdi. Bir yıldır geçmiş soruşturmalara dair bir fikir edindik. Ama biz avukat değiliz, bu yüzden avukatımız şu anda bunu kontrol ediyor. Bu noktada daha fazlasını söyleyemem“.

27 Ocak 1999 tarihinde iyi notlar yazan karne ile eve dönen 10 yaşındaki Hilal Ercan’ın babası verdiği cep harçlığı ile kızını ödüllendirmişti. Küçük kız babası Kamil’in verdiği parayla oturdukları evin karşısında bulunan Elbgau Pasajı adlı alışveriş merkezine şeker almaya gitti ve aradan 22 yıl geçmesine rağmen hala dönmedi. Küçük kızın gidişi o gidiş oldu ve esrarengiz kayboluşu bir türlü aydınlatılamadı.

Cold Coses Araştırma Komisyonu Başkanı Steven Baack, bundan üç yıl önce Hilal Ercan’ın son olarak görüldüğü Elbgau Alışveriş Merkezi giriş duvarına kayıp kızın resmi görülen ve olayı hatırlayanlar olabilir amacıyla bir levha asmıştı. Levhanın önünde Hilal’in ağabeyi Abbas Ercan mumlar ve çiçekler koyarak dua edip duygulu anlar yaşadı ve olayı hatırlayan veya bilgisi olanların polisle irtibata geçmelerini insanlık adına rica etti.

Emine SONUGÜR / HAMBURG

Anzeigen

-Advertisment -spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img

Most Popular