2.8 C
Hamburg
Dienstag, März 9, 2021
Start News An­kün­di­gung Çocuklar, gençler ve aileler için 2021 tatil kartı internet üzerinden sunuluyor

Çocuklar, gençler ve aileler için 2021 tatil kartı internet üzerinden sunuluyor

ALMANYALILAR – Hamburg Eğitim, Okul ve Meslek Kurumu tarafından yapılan açıklamada, bu yıl Gençlik Bilgi Merkezi (JIZ) bir broşür basmamaya karar verdi, ancak ilkbahar, yaz ve sonbahar tatilleri için seyahat tekliflerini ferienpass-hamburg.de web sitesine entegre ettiğini duyurdu.

Bu öneriler gezilere, tatillere ebeveynleri olmadan giden 7-21 yaş arası çocuk ve gençlere yönelik. Birlikte ucuza seyahat etmek isteyen aileler için de teklifler var. Geziler yaş grubuna göre özel olarak seçilebileceği gibi tekerlekli sandalye kullananlar için erişilebilirlik veya eğitim ve katılım paketinin bir parçası olarak indirimler de yapılabilir. Bazı organizatörler ayrıca yaz veya sonbahar tatillerinde Hamburg tatil kartının sunumunda indirim sağlamakta. İlk kez Noel tatili için de teklifler bulunuyor.

Korona salgınına rağmen, önceki yıllarda olduğu gibi benzer miktarda boş zaman planlanıyor. Ancak, tüm tur operatörleri planlarını tamamlayamadı, bu nedenle önümüzdeki haftalarda daha fazla gezi ferienpass-hamburg.de adresinde yayınlanacak. Seyahat seçenekleri kısıtlanmışsa ve boş zamanın iptal edilmesi gerekiyorsa, ferienpass-hamburg.de adresindeki teklifler ayarlanacaktır. Basılı bir broşürün aksine, bu yol mümkün olduğunca bilgilerin bu konuda güncel olmasını sağlar.

Tatiller ayrıca dil öğrenmek, müzik yapmak, tiyatro yapmak, oyun oynamak veya yaşa uygun heyecan verici konuları ele almak için de kullanılabilir. Ayrıca ferienpass-hamburg.de adresinde 16 yaş ve üstü gençlerin tarihi, kültürel, sosyal veya politik meselelerle uğraştıkları uluslararası çalışma kampları ve tüm aile için tatil köylerinde veya gençlik yurtlarında ucuz tatiller için teklifler mevcut. Örneğin, Paskalya veya Yılbaşı Gecesi burada diğer ailelerle birlikte kutlanabilir. Yaz tatillerinde, ebeveynler ve çocuklar birlikte müzik çalabilir, yelkencilik veya İngilizce öğrenebilir veya kendilerine kıyak yapabilirler.

Yaz ve sonbahar tatilleri için Hamburg tatil kartı Mayıs 2021’de yayınlanacak. Tüm okullara dağıtılan kartpostallar ve posterler, ferienpass-hamburg.de adresinde tatil ve eğlence tekliflerine dikkat çekiyor. İlçelerdeki müşteri merkezlerinde, gençlik dairelerinde, çocuk ve aile merkezlerinde, gençlik evlerinde ve kitapevlerinde ücretsiz olarak yanınızda tatil kartını bulundurabilirsiniz. Geniş bilgi almak isteyenler için Tel: 040 42823 4801, e-posta: ferien@bsb.hamburg.de

Emine SONUGÜR
/ HAMBURG

Foto: Behörde für Schule und Berufsbildung / Illustration von Hark Weidling und Tobias Emskötter

Anzeigen

-Advertisment -

Most Popular