7.8 C
Hamburg
Donnerstag, April 22, 2021
Start News An­kün­di­gung Karne endişesi olanlar için danışma merkezi oluşturuldu

Karne endişesi olanlar için danışma merkezi oluşturuldu

ALMANYALILAR – Hamburg Okul ve Mesleki Eğitim Senatörlüğü tarafından yapılan açıklamada, yarı yıl karneleri konusunda endişe eden ve soruları olan veliler ve sorusu olanlar için bir danışma merkezi oluşturulduğu duyuruldu.

28 Ocak 2021 tarihinde Hamburg’daki binlerce okul çocuğu karneleriniı bir nevi tanıklık belgelerini alacaklar. Öğretmenlerin değerlendirmesinde okul performansının gelişimi hakkında önemli bilgiler içeren bir rapordur bu. Okul yetkililerinin bölgesel eğitim ve danışma merkezleri (ReBBZ), karne konusunda sorunları ve endişeleri olan tüm ebeveynler ve öğrenciler için bir telefon servisi kurdu.

Deneyimli okul psikologları, sosyal pedagoglar ve öğretmenler, uzman tavsiyesi ile mevcutt ve okul zorluklarının nedenlerini bulmaya ve kriz durumundan çıkış yollarını göstermeye yardımcı olabilecekler. İlgililerin tavsiyeleri gizli ve istenirse anonimdir. Çoğu velinin çocuğunun hangi dersler üzerinde başarılı olamadığı ve bunun sebeplerini uzmanlarla görüşerek çözüme ulaştırması açısından büyük önem taşımaktadır.

Velileri kadar öğrencilerin de altı aylık okul çalışma raporu üzerine bilgiler alması ve sunulan danışmanlıktan faydalanmaları mümkün. 27 Ocak Çarşamba – 29 Ocak 2021 Cuma, saat 08:30 ile 16:00 arası (040) 428 99 20 02 telefon numarasından danışmanlara ulaşmak mümkün olacak. 13 bölgesel eğitim ve danışma merkezinde öğrenciler, veliler ve öğretmenler okul sorunlarıyla ilgili profesyonel tavsiye ve destek alabilicekler.

Emine SONUGÜR / HAMBURG

Foto: Behörde für Schule und Berufsbildung

Anzeigen

-Advertisment -

Most Popular