-1.8 C
Hamburg
Dienstag, März 2, 2021
Start Lifestyle Gesellschaft Merhum oyuncu Jan Fedder'in adı liman gezi alanına verilecek

Merhum oyuncu Jan Fedder’in adı liman gezi alanına verilecek

ALMANYALILAR – Hamburg’da doğup büyüyen ünlü aktör Jan Fedder‚in adının büyüdüğü ve en çok gezdiği liman yakınında bulunan gezi alanında bir yere verilmesi isteniyor. Ölen ünlü aktörün eşi Marion Fedder’in talebine Hamburg İçişleri Senatörü Andy Grote ve Kültür Senatörü Dr. Carsten Brosda destek veriyor.

Kentin liman kenarında bulunan Landungsbrücken ve Baumwall arasındaki şimdiye kadar resmi olarak adlandırılmamış Elbe gezinti yeri, adını Hamburg polisinin ünlü aktörü ve fahri komiserinden alacak. İçişleri Senatörü Andy Grote ve Kültür Senatörü Dr. Carsten Brosda, Jan Fedder’in dul eşi Marion Fedder’ın önerisini destekliyor.

“Großstadtrevier” dizisinde öncelikle televizyon polisi Dirk Matthies olarak bilinen Hamburg’un popüler aktörü Jan Fedder’in ölümünün birinci yılında sevenleri tarafından anıldı. Jan Fedder’in dul eşi Marion ölen eşinin adının kalıcılığı için Hamburg Limanı’ndaki Niederbaum Köprüsü ile Landungsbrücken arasında daha önce adı verilmemiş gezinti yerine Jan-Fedder-Promenade adı verilmesini önerdi.

Andy Grote ve Carsten Brosda, Elbe gezinti yeri olarak bilinen yol alanını bir isim için değerlendirdikleri bir konuşma yaptılar. Sokakların isimlendirilmesinden sorumlu Senato Komisyonu başkanı olarak Hamburg Kültür Senatörü Carsten Brosda, öneriyi desteklediğini ve bunun onaylanması için konuyu komisyona taşıyacağını belirtti.

Konu ile ilgili Marion Fedder: “Hamburg’da başka hiçbir yer Jan’ın hayatını bu kadar iyi temsil edemez. Limanın kenarında büyüdü, diziler burada çekildi; çekimler ve son ana kadar en sevdiği yerdi buralar. Her Hamburglunun bildiği limandaki bu yolun ileride adını taşıması gerektiğini bilmek, kocam için en büyük yol olacak ve onu çok sevindirecekti. Bu nedenle Andy Grote ve Carsten Brosda’ya destekleri için teşekkür ediyor ve teklifimin mümkün olan en kısa sürede onaylanarak uygulanacağını umuyorum “ dedi.

İçişleri Senatörü Andy Grote: “Hamburg polisini Jan Fedder kadar destekleyen çok az insan var. Özellikle burada, limanın kenarında, kendi topraklarında kalıcı olarak hatırlanmasını hak ediyor. Yakın zamanda tamamlanan gezinti yeri, adını Jan Fedder’den alması mükemmel olur“ dedi. Kültür Senatörü Carsten Brosda: “Doğrudan Elbe üzerindeki gezinti yeri, Jan Fedder’ı hatırlamak için idealdir. Jan-Fedder-Promenade’de bir bira veya kapuçino içmek için buluşalım ve Elbe’ye bakalım bu Hamburg’daki yeni yaşam tarzı olabilir“

Emine SONUGÜR / HAMBURG

Foto: Behörde für Kultur und Medien

Anzeigen

-Advertisment -

Most Popular