6.7 C
Hamburg
Samstag, März 6, 2021
Start Lifestyle Gesellschaft Hamburg'da 62 kilometrelik bisiklet yolları inşa edildi

Hamburg’da 62 kilometrelik bisiklet yolları inşa edildi

ALMANYALILAR – Hamburg’un daha fazla bisiklet yollarına sahip olması için son yıllarda yoğun bir çalışma yapıldığı gözlendi. Her yıl daha fazla açık havada ve doğada bisiklet kullanılması önerilirken, 2020 yılında, 2019 yılına göre yüzde 63 bir rekor artışla bisiklet yolu yapıldığı Behörde für Verkehr und Mobilitätswende (Trafik ve Hareketliliğe Geri Dönüşüm Dairesi) tarafından yazılı bir basın açıklamasıyda duyuruldu.

Hamburg 2020 yılında 62 kilometrelik bisiklet yolu inşa etti ve bazı yolları yeniledi. Bu, adı geçen daire tarafından sunulan 2020 bisiklet yolu dengesinin sonucudur. Ulaşım ve Mobilite Senatörü Anjes Tjarks: “Bisiklet yollarının genişletilmesindeki yeni rekor, tüm bölgelerin ve Eyalet Yollar, Köprüler ve Sular Dairesi (LSBG) ve HPA’nın katılımıyla Bisiklet Trafiği İttifakı’nın büyük bir ekip çabasının başarısıdır. Yeni inşa edilen veya yenilenen bisiklet yolları, Hamburg’da başarılı bir mobilite geçişi için temel bir yapı taşıdır. 2030’a kadar, Hamburg’daki tüm seyahatlerin yüzde 80’i çevre ağında yapılacak , bisiklet bunda önemli bir rol oynuyor. Güvenli ve konforlu bir bisiklet altyapısına duyulan ihtiyaç, bu yıl Hamburg halkı arasında önemli ölçüde arttı“

Ulaşım ve Mobilite Geri Dönüş Otoritesi, Mobilite Geri Dönüş Koordinasyon Başkanı Kirsten Pfaue ise, “Eskiden engebeli ve dar bisiklet yollarının olduğu yerlerde, giderek daha geniş ve rahat teklifler ve gerçek bağlantılar var. Bu başarılı yolda devam etmek istiyoruz. Okul çocuklarının bisiklet hareketliliği gibi önemli konuları ele almak için bisiklet ve yürüyüş ittifakını sürdürüyoruz. Önümüzdeki yıllarda pes etmek istemiyoruz, başarılı çalışmalarımızı sürdüreceğiz“ dedi.

2020’deki en ünlü bisiklet yolu projeleri, Thadenstrasse’deki bisiklet yolunun yapımını, Ballindamm’daki 4,75 metreye kadar geniş bisiklet yolunu ve Beim Schlump ve Max-Brauer-Alle’deki açılır bisiklet yollarını içeriyordu. 2021 programı, Veloroute 10, Veddel’deki bisiklet yolunu, korumalı bir Bikelane ile Harburg’daki Hannoversche Strasse’nin yenilenmesini ve Eimsbüttel’deki Schlüterstrasse’nin yeniden tasarımını içeriyor. Hamburg’un Kellinghusenstraße metro istasyonundaki en büyük Park + Bike otoparkı da 2021 baharında hizmete açılması bekleniyor.

Emine SONUGÜR / HAMBURG

Foto: Behörde für Verkehr und Mobilitätswende / Henning Angerer

Anzeigen

-Advertisment -

Most Popular