12.1 C
Hamburg
Donnerstag, Mai 13, 2021
StartLifestyleFamilie"Sevgili kız kardeşimin bir mezarı olsun istiyorum"

„Sevgili kız kardeşimin bir mezarı olsun istiyorum“

ALMANYALILAR – Hamburg kentinde 22 yıl önce kaybolan 10 yaşındaki küçük Hilal Ercan’ın hala izine rastlanamazken, abisi Abbas Ercan, „Sonunda sevgili kız kardeşim için bir mezar istiyorum“ diyerek acısını dile getirdi.

Kız kardeşi Hilal Ercan’nın kayboluşunun üzerinden 22 yıl geçmesine rağmen hiçbir zaman unutulmadığını ve unutulmayacağını belirten Abbas Ercan, „Kız kardeşimin artık bir mezarı olsun istiyorum. Bir mezar olsun gereği gibi mezara gömelim, ziyaretini, duasını yapalım. Çünkü bunu o çoktan haketti. Küçüklüğümden bu tarafa bunu yapabilmeyi görev haline getirdim“ dedi.

Acılı ağabey Abbas Ercan, yıllardır yapılan tüm arama çalışmalarına rağmen net bir ipucu bulanamadığını kaydetti. Cinsel suçlardan cezaevinde yatan Dirk A., adlı mahkum ise 2005 yılında Hilal Ercan’ı öldürüp bir parka gömdüğünü söylemiş yapılan kazılarda ve aramada cesete rastlanmamıştı. Daha sonra Dirk A. ifadesini geriye çekmişti.

Abbas Ercan, bu nedenle olası faile itiraz etmek istediğini belirterek, „Benim içimden gelen his, Dirk A’nın kendi açımdan şüpheli fail olduğunu hissediyorum. Ama yine de başka biri olabileceğini vurgulamalıyım. Bu yüzden Dirk A’dan nihayet bize küçük kız kardeşimin olduğu yeri göstermesini istiyorum. Almanya’da yaşadığımız burada ifade özgürlüğü olduğu için doğrudan onunla iletişime geçip kendisine hitaben soruyorum ablam nerede?“ açıklamasında bulundu.

Ercan sözlerine şöyle devam etti: “ Dirk A’nın artık korkması gerekmediği için, durum onun için de değişmeyecek. Muhtemelen artık olduğu yerde serbest bırakılmayacağı için, sakin bir şekilde önümüzde ve herkesin önünde tekrar gücünü gösterip yaptığının arkasında açıkça durabilir. Zaten iki kez itiraf etti ve iki kez ifadesini sonradan iptal etti. Çünkü yeterince korkak ve ödlek“

Bunca yıldan sonra nihayet kendilerinin net bir sonuca varmaları gerektiğini belirten Abbas Ercan, „Dirk A., Hilal’in nerede olduğunu söylerse ona bir teklifte bulunabilirim, o zaman belki onu affedebilirim. Hilal’i ziyaret edebileceğimiz bir mezarı olsun, mezar başında dua edebilelim ve nihayet, netlik, kesinlik, huzur ve sessizlik istiyoruz ve bununla bitiriyoruz. Burada adalete güveniyoruz. Belki hala olayı hatırlayan, bilen, duyan olursa polisle bilgilerini lütfen paylaşmasını rica ediyorum“ açıklamasında bulundu.

27 Ocak 1999 tarihinde iyi notlar yazan karnesi ile eve dönen 10 yaşındaki Hilal Ercan’ı babası verdiği cep harçlığı ile ödüllendirmişti. Küçük kız babası Kamil’in verdiği parayla oturdukları evin karşısında bulunan Elbgau Pasajı adlı alışveriş merkezine şeker almaya gitti ve aradan 22 yıl geçmesine rağmen hala dönmedi. Küçük kızın gidişi o gidiş oldu ve esrarengiz kayboluşu bir türlü aydınlatılamadı.

Küçük kızın kayboluşunun üzerinden 22 yıl geçmesine rağmen ne dirisine ne de ölüsüne rastlandı. Anne Ayla ve baba Kamil Ercan, acılarının her fırsatta çok derin olduğunu ve kimsenin evlat acısı yaşamaması dileklerinde bulunmuşlardı. Hilal Ercan’ı bulmak için polis özel komisyon oluşturmuş, uzun süre arama yapmasına ve gelen çok sayıda ihbarları tek tek değerlendirmesine rağmen ipucuna rastlayamadı.

Emine SONUGÜR / HAMBURG

Anzeigen

-Advertisment -spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img

Most Popular