4.6 C
Hamburg
Sonntag, Februar 28, 2021
Start Home "Spor Yıldızları" ödülleriyle gönüllüler ödüllendirildi

„Spor Yıldızları“ ödülleriyle gönüllüler ödüllendirildi

ALMANYALILAR – Her alanda olduğu gibi spor dalında da gönüllü olmadan spor yapamazsınız. Kulüplerdeki birçok gönüllünün yardımcı çalışmalarını onurlandırmak için, Hamburger Volksbank ve Hamburger Sportbund (HSB) tarafından „Spor Yıldızları“ ödülleriyle ödüllendirildiler.

„Spor Yıldızları 2020“ Altın yıldız ödül töreninde üçüncü olan Duvenstedter SV, Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier ve DOSB Başkanı Alfons Hörmann tarafından onurlandırıldı. Bu yıl federal düzeydeki ödül töreni, korona salgını nedeniyle dijital olarak gerçekleşti, Almanya’nın dört bir yanından üç finalistin temsilcileri görüntülü sohbet yoluyla birbirine bağlandı. Duvenstedter, „Duvenstedt’te sporla büyüyeceğim“ projesi için ödüllendirildi. Teklifiyle DSV, bölgede sabit bir nokta oluşturuyor ve bu nedenle Duvenstedt’te bir arada yaşama önemli ölçüde katkıda bulunuyor. Kulüp, altın yıldızın yanı sıra 5.000 avro para ödülünüde aldı.

Hanover’den IcanDo e.V., okullardaki ve anaokullarındaki çocukların yakınlık ve mesafeyi eğlenceli bir şekilde öğrenebilecekleri „IcanDo @ School“ teklifinde birinci oldu. İkincilik, Hilchenbach’tan Zanshin-Siegerland karate kulübüne ZKidz projesi için gitti – Zanshin Kidz akıllı ve cesur „- cinsel şiddet ve çocuk istismarına karşı bir önleme programı. ZDF sunucusu Kathrin Müller-Hohenstein liderliğindeki ödül töreni sportschau.de’de canlı yayınlandı. Altın ödüller böylece sahiplerini bulurken, gümüş ödüllerin dağılımı ise şöyle gereçkeleşti:

1. Gümüşte büyük yıldız: 1969’dan Duvenstedter spor kulübü: „Duvenstedt’te sporla büyüyeceğim“: Hamburg’un eteklerindeki konumu ve yeni gelişim alanlarının belirlenmesi ile son 25 yılda çocuklu birçok genç aile için cazibe merkezi haline gelen bir semtte bir spor kulübü olarak DSV, spor odağı olmak ve bölgedeki topluluk ve beraberliğin korunmasına katkıda bulunmak. Bu nedenle odak noktası, tamamen kulüpte spor yaparak yeni çevrelerinde rahat hissetmesi ve bir ev bulması gereken çocuklar, ergenler ve ailelerdir.

2. Küçük gümüş yıldız: 1860’tan TSG Bergedorf: Corona döneminde örnek çalışma: Mart ayı ortasında yaşanan kilitlenme nedeniyle kamu ve özel hayatın pek çok alanında önemli kısıtlamalar yaşanırken, dernek, üyelerine yaratıcı çözümlerle yardımcı olmayı, dernek hayatını ve birlikteliği geliştirmeye devam etmeyi kendisine hedef koydu. güçlendirmek. Dernek, yaşça büyük üyelerle yapılan telefon görüşmelerinden, apartmanından çıkamayanlara ücretsiz alışveriş hizmetine, “balkon sporları” kampanyasına kadar çok kısa sürede çok şey kurdu. Bir çevrimiçi „çocuk kulübü“ de kuruldu ve „kendi yoğurt smoothienizi yapmaktan“ „denizde yoga gezisine“ katılmaya ve denemeye davet edilen eğlenceli konuları içeren yeni filmler de kuruldu.

3. Küçük gümüş yıldız: Boxing Academy Hamburg: Boxakademie Hamburg, büyüme yolunda olan sosyal dezavantajlı çocuklara ve gençlere verdiği destekten dolayı onurlandırıldı. Hamburg-Jenfeld’de açık çocuk ve gençlik çalışmaları alanında spora yönelik bir sosyal kurum olarak boks akademisi, sadece boks eğitimi vermekle kalmaz, aynı zamanda katılımcılara yıllar boyunca eğitimsel olarak eşlik eder, onlara yaşam meselelerine bakış açılarını gösterir ve onları kendi vizyonlarını ve hedeflerini geliştirmeye teşvik eder. geliştirmek. Bazı eski boks öğrencileri artık gençlerin kendileri için eğitmenler veya akıl hocalarıdır. Boks ve fitness eğitimine katılmanın yanı sıra, çocuklar ve gençler kimlik geliştirme, kişisel gelişim ve çatışma yönetimi üzerine atölye çalışmalarına katılma fırsatına sahiptir. Ayrıca boks akademisi, ev ödevi yardımı, staj ve çıraklık yerleştirme ve uygulama eğitimi gibi sosyal entegrasyonu desteklemek için düzenler.

“Sports Stars’ı popüler sporlara olan büyük bağlılıkları ve kendi bölgelerinde tabii ki üstlendikleri artan sosyal sorumlulukları nedeniyle Hamburg kulüplerine 10. kez ödüllendiriyoruz. Bu zorlu yılda, üyelerine çok kısa sürede esnek ve yaratıcı teklifler yaratarak bunu özellikle özel bir şekilde ve hatta en büyük ekonomik baskı altında kanıtlıyorlar“ diyen Hamburger Volksbank yetkilisi Rita Herbers, sözlerini şöyle tamamladı: „Maalesef bugün büyük yıldönümü partisinin iptal edilmesi gerekiyor. Bu etkileyici başarılar için teşekkürlerimiz ve minnettarlığımız daha büyük“.

“Büyük Yıldız Gümüş” ün galibi, 2004 yılından beri Berlin’de her yıl verilen “Sporun Büyük Yıldızı” altın yarışına giriyor. Altın „Spor Yıldızı“ en yüksek ödül bu yarışmada. Kazanan kulübün taahhüdü büyük bir şekilde onurlandırılıyor. 2007’den beri Şansölye ve Federal Başkan dönüşümlü olarak kazananları ödüllendiriyor. Ayrıca kazanan için 10.000 avroluk bir çek var, ulusal finallerde toplam 30.000 avro ödenecek. Bölgesel ve eyalet düzeyinde ek nakit ödüller yoluyla, katılımcı kulüpler son yıllarda sosyal sorumluluklarını desteklemek ve takdir için yaklaşık 5,5 milyon Euro aldılar.

Emine SONUGÜR / HAMBURG

Anzeigen

-Advertisment -

Most Popular