3.7 C
Hamburg
Samstag, Februar 27, 2021
Start Home Postacılar 10.000'den fazla mektubu dağıtmayıp biriktirdi

Postacılar 10.000’den fazla mektubu dağıtmayıp biriktirdi

ALMANYALILAR -Almanya’nın Schleswig-Holstein Eyaleti’ne bağlı Preetz kenti yakınında Plön’de iki postacının 10 binden fazla mektubu sahiplerine dağıtma yerine yok ettiği kaydedildi.

Alınmayan mektuplarla ilgili şikayetler, geçtiğimiz haftalarda küçük Preetz kasabası Plön mahallesinde yoğunlaşınca, polis soruşturmaya başladı. Şans eseri, dağıtılmamış mektupları keşfettiler ve onları şaşırtacak ölçüde büyük miktardaydı.

Polis, geçen Salı günü başka bir konuda yaşları 34 ile 62 olan iki posta dağıtıcısı hakkında arama emri çıkarttı. Yetkili bir sözcünün verdiği bilgiye göre, 64 yaşındaki şahsın Preetz’deki dairesinde yasadışı olarak elektriği yönlendirdiğinden şüphelenildiği ve arama yapıldığı belirtildi.

Memurlar evini aradıklarında, dağlar kadar mektup buldular. Mektuplardan 100’den biraz fazlası açıktı, ancak çoğu hala kapalıydı. Araştırmalar ayrıca ikilinin Preetz tahsisli bahçe derneğinin bir parselinin müşterek kiracıları olduğunu ortaya çıkardı. Burada da bir arama yapıldı ve memurlar teslim edilmemiş bir yığın mektup buldu. Toplam 12.809 posta öğesi bulundu.

Araştırmacılar daha da büyük bir kapsamda varsayıyorlar. Kaybolan diğer posta öğelerinin zaten parçalanmış olduğu söyleniyor. Posta veya telekomünikasyon sırlarının ihlali nedeniyle her iki postacı hakkında da soruşturma başlatıldı. Açılmayan mektuplar kargo firmasına teslim edildi ve oradan tekrar gönderilecek. Açılan mektupların içeriğiyle ilgili araştırmalar ise devam ediyor.

Emine SONUGÜR / HAMBURG

Anzeigen

-Advertisment -

Most Popular