3.7 C
Hamburg
Samstag, Februar 27, 2021
Start Kultur Bildung "BAföGdirekt" burs başvurusu başladı

„BAföGdirekt“ burs başvurusu başladı

ALMANYALILAR – Hamburg Bilim, Araştırma, Eşitlik ve İlçeler Kurumu tarafından yapılan yazılı açıklamada bugün itibariyle,“BAföGdirekt“ mobil uygulama üzerinden burs başvurusu yapılmasının mümkün olduğu duyuruldu.

„BAföGdirekt“ uygulaması artık BAföG’deki çevrimiçi uygulamanın önceki özelliklerini de mobil kullanım için uygun hale getiriyor. Yeni merkezi bir işlev, belgelerin doğrudan iletilmesidir: banka hesap özetleri veya vergi tahakkukları gibi belgeler bir akıllı telefon veya tablette fotoğraflanabilir ve doğrudan sorumlu ofise gönderilebilir. Anlık bildirimler sayesinde, uygulama aynı zamanda başvuru işleminin mevcut durumunu ve başvuru durumundaki değişiklikleri size bildirir. Ayrıca, “BAföGdirekt”, telefon veya e-posta ile de doğrudan ulaşılabilen konum dahil başvurunun sunulmasından sorumlu ofisi belirleyebilir. „BAföGdirekt“, iOS (Apple) ve Android (Google) işletim sistemleri için mevcuttur ve App ve PlayStore’dan ücretsiz olarak indirilebilir.

Uygulama, dijital BAföG uygulamasında bir sonraki adımdır. 2016 yılında Hamburg, BAföG avantajları için elektronik başvuru seçeneğini sunan ilk federal eyaletlerden biriydi. BAföG portalı, devlet idaresinde elektronik kimlik kanıtı sunan ilk tekliflerden biri olmuştu.

Bilim Senatörü Katharina Fegebank: “BAföGdirekt’ ile, BAföG için başvuru süreci daha da bürokratik değildir. Uygulama, belge aktarımı, güncellemeler ve iletişim bilgileri tek bir uygulamada toplanmıştır. Harika bir hizmet ve şu anda büyük ölçüde dijital olan öğrencilerin günlük yaşamları için özel olarak hazırlanmış bir çözüm. Böylelikle halihazırda mevcut olan elektronik uygulama seçeneklerine ekleme yapıyor ve BAföG’e erişimi daha erişilebilir ve sürdürülebilir hale getiriyoruz. Hamburg’daki uygun öğrencileri bu tekliften yararlanmaya ve bir başvuru göndermeye teşvik etmek istiyorum. Özellikle birçok öğrenci için bu ekonomik açıdan zor zamanlarda, BAföG finansmanı değerli bir finansal destek olabilir“

Studierendenwerk Hamburg Genel Müdürü Jürgen Allemeyer: “BAföG dijital bu, öğrencilerin başvurularını ve ilgili belgeleri öncekinden daha hızlı göndermelerini sağlıyor. BAföG ofisinde, ‚BAföGdirekt‘ uygulaması sayesinde eksiksiz başvuruları daha etkili bir şekilde işleyeceğimizi ve belgeleri daha hızlı talep edeceğimizi umuyoruz. Öğrenciler bu mobil ve basit dijital seçeneği kullanmalı ve başvurularını yeni uygulama aracılığıyla göndermelidir“

Emine SONUGÜR / HAMBURG

Anzeigen

-Advertisment -

Most Popular