3.7 C
Hamburg
Samstag, Februar 27, 2021
Start Gesundheit Arzneimittel Korona aşısı randevusu hızla verilemiyor

Korona aşısı randevusu hızla verilemiyor

ALMANYALILAR – Hamburg’da özellikle aşı olmak isteyenlere verilen randevular aşı teslimat miktarlarına bağlı olarak, aşı randevularının tahsisi için daha fazla planlama yapılabileceği aktarıldı.

Değişen aşı teslimat miktarlarına ilişkin raporlar nedeniyle hala çok dikkatli planlama yapılması gerekmekte. Teslimat dalgalanmalarının boyutu henüz Hamburg Senatosu için güvenilir bir şekilde tahmin edilemiyor.

Hamburg kentinde yaşayan 80 yaş üstünün tamamına perşembe günü randevu alma prosedürü hakkında bilgi verdikten sonra yaklaşık 20.000 randevu verildi. Ek olarak, ikinci aşı tarihleri var.
Ancak, planlanan mevcut tarihlerde bir uzatma şimdilik gerçekleştirelemiyor. Aşı tedarikçileri teslimat gecikmelerinin bekleneceğini duyurduktan sonra, bunun mümkünatı yok.

Aşıların sınırlı olması nedeniyle, randevular ancak teslimatların Hamburg’a ulaşması durumunda yapılabilecek. Tedarik durumu gerginliğini koruyor ve vaat edilen aşı teslimatlarının güvenilirliği sorunlu olmaya devam ediyor.

Bundan bağımsız olarak, daha önce bir kez aşılanmış kişiler için ikinci aşının uygulanması garanti edilmekte. Güvenilir olmayanlar göz önüne alındığında, Hamburg her zaman ikinci aşılama için dozu erteleme çizgisini takip etti.

Önümüzdeki haftalarda, aşı mevcudiyetine göre kapsamlı randevu grupları düzenli olarak etkinleştirilecek. Bu sayede aşı bulunabilirliği artarsa ​​daha hızlı randevu verilebilecek.
Hamburg güvenilir teslimat taahhütlerine dayalı olarak yeni atamalar yapılır yapılmaz halkı bilgilendirecek. Bu daha sonra telefonla ve çevrim içi olarak tekrar yapılacak. 116 117 numaralı yardım hattının yalnız bir günde ulaşılabilirliği yaklaşık yüzde 68 idi. 11.000’den fazla çağrı kabul edildi. Operatör, erişilebilirlik ve hizmet kalitesinde iyileştirmeler sözü verilirken, yeterince aşı olduğunda randevular verilmeye hızla devam edileceği kaydedildi.

Emine SONUGÜR / HAMBURG

Anzeigen

-Advertisment -

Most Popular