6.7 C
Hamburg
Samstag, März 6, 2021
Start Wirtschaft Business Hamburg Ticaret Odası'nın beklentisi

Hamburg Ticaret Odası’nın beklentisi

ALMANYALILAR – Hamburg Ticaret Odası Başkanı Prof. Norbert Aust bugün yaptığı yazılı açıklamayla yarın gerçekleştirilecek olan federal ve eyalet başbakanları toplantısında dile getirilecek olan sınırları kapatma talebi gibi alevli bir tartışmanın, uluslararası ürün sevkiyatı ve hizmet zinciri için tehlike oluşturacağını ve Hamburg ekonomisinin gözünde mevcut aktüel sorunları çözmeyeceğini dile getirdi.

Tersine Başkan Aust tartışmalardaki aynı heyecanlı katılımcı anlayışın, aşamalı açılma perspektifini işletmelere göstermelerini, bunun tabii salgın rakamlarının gelişimine bağlı olarak gerçekleşmesini diledi. Kapanma döneminde faaliyetlerini sürdüremeyen işletmelerin neler yapabileceklerine dair, ne gibi anlaşılır yardım paketlerinin ve hedefini tutturabilecek fikirlere ihtiyaçları olduğunu belirtti.

Federal Ekonomi Bakanının 3. Yardım Paketi’ndeki yardım koşulların değiştirilmesi yönündeki liberal adımlarını desteklediklerini bunun yanı sıra gerçekleşen zarar ziyana dayalı kriterin olması gerektiğini de talep ettiklerini açıkladı. Bu yardım paketinden yararlanmanın tam olarak hangi kriterlere dayanması gerektiğinin iki haftadır piyasada olmasına rağmen tam olarak belirlenmemiş olmasını eleştiren Hamburg Ticaret Odası Başkanı, işletmelerin bu yüzden yardım dilekçelerini veremediklerini, dilekçe talebinde bulunma kriterlerinin bir an önce kamuoyu ile paylaşılması gerektiğini vurguladı.

Foto: Handelskammer Hamburg / Volker Strey

Anzeigen

-Advertisment -

Most Popular