1 C
Hamburg
Dienstag, März 9, 2021
Start Gesundheit Covid-19 En fazla korona cezaları "mesafe" ihlalinden yazıldı

En fazla korona cezaları „mesafe“ ihlalinden yazıldı

ALMANYALILAR – Almanya’nın Hamburg kentinde koronadan alınan ceza paralarından oluşan kasa, doluluğundan dolayı mutluluk zilleri çalıyor. Çünkü korona kurallarında yer alan mesafeyi ciddiye almayanlar „mesafe“ ihlalinden en çok ceza alanlar oldu.

Şu ana kadar Hamburg’da 1,5 milyon avrodan fazla korona cezası alındığını belirten yetkililer, cezaların çoğunun mesafe şartının ihlali nedeniyle verildiğine işaret etti.

Yetkililerin açıkladığı gibi, ceza dairesi 8 Ocak’a kadar 13 bin 726 defa para cezası verdi. Yetkili sözcü Matthias Krumm, „Yargılamaların çoğu mesafe şartının ihlal edilmesine dayanıyor“ dedi.

Mesafe ihlali nedeniyle yaklaşık 10.000 defa ceza kesildi. Bugüne kadar bu amaçla 9929 dava açıldı. Bu bağlamda önceki gelir 870.790 Euro idi. Corona Çevre Yönetmeliği cezaları kataloğuna göre, halka açık yerlerde minimum 1,5 metre mesafeyi korumayan kişilerin 150 Euro’ya kadar ödeme yapması gerekiyor.
Öngörülen ağız ve burun örtme işleminin ihlali nedeniyle işlenen işlem sayısı 1711. Önceki gelir 69.799,50 Euro idi. Krumm, „Şimdiye kadar, karantina ihlalleri veya tecrit şartının ihlali hakkında hiçbir rapor kaydedilmedi“ açıklamasında bulundu.

Emine SONUGÜR / HAMBURG

Anzeigen

-Advertisment -

Most Popular