2.8 C
Hamburg
Dienstag, März 9, 2021
Start Home Polis köpeği "Buk" şüphelileri yakalattı

Polis köpeği „Buk“ şüphelileri yakalattı

ALMANYALILAR -Hamburg’un Blankenese semtinde gece saat 23.09 sularında, Hasenhöh Caddesi’nde demiryolu alt geçit tünelinde iki genç erkeğin duvarı grafiti boyaları püskürterek kirlettiği bir kişi tarafından görüldü.

Daha sonra başka bir görgü tanığı tarafından görüldüklerini fark eden gençler olay yerinden kaçtılar ve görgü tanığı polisi arayarak ihbarda bulundu. Olay yerine polis ve iki polis eğitmeni ile polis köpeği „Buk“ intikal etti.

Gelen polis memurları, olay yerinde püskürtücülerin bu arada kaçtığını keşfettiler ve yeni uygulanmış grafitiyi tespit ettiler. Polis dört kişinin Simrockstrasse yönüne doğru kaçtığı bilgisini aldı.
Bu noktadan sonra köpek eğiticileri, kısaca köpek „Buk“ i kullandı. „Buk“, memurları yakındaki bir bahçe derneğine götürdü. Burada iki adam bulundu ve doğrudan „Buk“ tarafından havlandı. 19 yaşındaki iki Alman, hizmet köpeği bakıcıları tarafından geçici olarak tutuklandı.

Memurlar, diğer iki kaçak faili aramaya devam etti. Polis birden Espenzeile sokağında iki adam gördü ve polisi görünce sırayla kaçtılar. Püskürtücü tarafından atılan jüt torbası sayesinde, servis köpeği tekrar bir yol tutabilmişti. Memurları, 18 yaşındaki iki Alman’ın saklandığı bir çalılığa götürdü.

Böylece polis köpeği „Buk“ kaçanların yakalanmasını sağladı. Sprey kutuları, sprey başlıkları ve yeni boyanmış eldivenler ve kıyafet gibi kapsamlı deliller ele geçirildi. Polis gerekli soruşturma çalışmasını bitirdikten sonar, hapis cezası olmadığı için dört genç serbest bırakıldı.

Emine SONUGÜR / HAMBURG

Anzeigen

-Advertisment -

Most Popular