7.1 C
Hamburg
Freitag, März 5, 2021
Start Lifestyle Familie Pandemiye rağmen kardeşler işyeri açtılar

Pandemiye rağmen kardeşler işyeri açtılar

ALMANYALILAR – Liman kenti Hamburg’da yaşayan Doğukan (29) ile Doğuş Göktaş (23) adlı kardeşler pandemiye rağmen „Doggy’s Kitchen“ adı altında bir pastane hizmete açtılar.

Kentin eğlence merkezi olarak tanınan St. Pauli semti Reeperbahn yakınında Pepermölenbek 57 adresinde „Doggy’s Kitchen“ pastanesi, farklı dekoru ve 20 kişilik oturma alanı bir o kadarda dışarıda alana sahip olmasına rağmen şu anda yalnız dışarıya satış yapabiliyor.

Koronavirüs döneminin bu kadar uzun süreceğini kimselerin tahmin edemediğini belirten Doğukan Göktaş, „Kardeşimle birlekte burayı alırken elbette pandeminin bu kadar kalıcı olacağını bilemedik. Dolayısıyla büyük bir yatırım yaptık ve bir yerden bir şekilde hizmete başlamamız gerekiyor. Şu anda yalnız ‚buradan al dışarıda ye‘ gibi dışarıya satışı başlattık“ dedi.

Mekanı tamamen yenileyip kendi projelerini hayata geçirdiklerini söyleyen Göktaş, „Dekorasyonu, fırını, çaydanlığı gibi A’dan Z’e kadar özel spariş vererek Türkiye’den getirdik. Bir nevi müşterilerimizi memnun edebilmek için en iyi hizmeti vermeye çalışacağız. Ne yazık ki hepimizin bildiği gibi koronavirüs bazı planlarımızı engelledi ama hepimizin sağlıklı olması çok önemli. Bazı planlarımızı ertelemek zorunda kaldık“ dedi.

Pastanenin, Fischmarkt, Reeperbahn, Altona – Altstadt çevresini kapsadığının altını çizen Göktaş, „Sağlıklı olursak hepsi mükemmel olacaktır. Her yere yakın olmamız büyük bir avantaj. En önemlisi kumda Türk kahvesi, demlikten Türk çayı, kahvaltı, balon ekmek, tırnaklı ekmek, simit, börek, pasta çeşitlerinin yanı sıra çok farklı ürünlerimizle müşterilerimizin hizmetindeyiz. Elbette pandemi geçip normal süreç başladığında daha da ürün çeşitlerimizi artıracağız“ açıklamasında bulundu.

Emine SONUGÜR / HAMBURG

Anzeigen

-Advertisment -

Most Popular