12.2 C
Hamburg
Donnerstag, Mai 13, 2021
StartNewsAn­kün­di­gungHamburg'a "Mamma Mia!" müzikal heyecanı geri dönüyor

Hamburg’a „Mamma Mia!“ müzikal heyecanı geri dönüyor

ALMANYALILAR – Almanya’nın liman kenti Hamburg’da daha önce müzikal gösteri sevenlerin kalplerini fetheden „Mamma Mia!“ adlı müzikal gösteri nihayet Hamburg’a geri geliyor. Mayıs 2022 tarihinde ABBA’dan hitlerin yer aldığı kült müzikal, Hamburg seyircisini büyülemek için Stage Operettenhaus’a geri dönüyor.

Dünya çapında 440 şehirde 60 milyondan fazla ziyaretçisiyle tüm zamanların en başarılı müzikallerinden biridir Mamma Mia!. Hamburg’da 2002’den 2007’ye kadar tam beş yıl müzikal gösteri sürdü. Başarının reçetesi? ise, mizah, kalp ve yaşam arzusunun dayanılmaz karışımı ABBA’nın 22 süper hitiyle birleşti. Mayıs 2022’den itibaren Stage Operettenhaus’taki seyirci yine bu müzikal hit tarafından uzaklaştırılma ve iyi ruh halinden etkilenme şansına sahip olacak.

Gösterinin içeriyi ise, bekar anne Donna, küçük bir Yunan adasında kızı Sophie ile kendi kendine bir taverna işletmektedir. Donna çok bağımsızdır ve erkek olmadan da gayet iyi idare edebilirken, Sophie babasını tanımaktan başka bir şey istemeyen bir romantiktir. Yaklaşan düğünden kısa bir süre önce, Sophie annesinin eski günlüğünü kafayı takar, günlükteki kayıtlar baba rolü için üç olası adayı ortaya koyuyor. Sophie daha fazla uzatmadan üçünü de düğüne davet ediyor, elbette annesine söylemeden. Donna’nın eski arkadaşları da adada göründüğünde, renkli kaos mükemmeldir. Ama aslında Sophie’nin babası kim? Ve eski taliplerden biri Donna’da yeniden duygu uyandırır mı?

ABBA’nın iki solisti Benny Anderson ve Björn Ulvaeus, grubun hit şarkılarını bestelemekle kalmayıp, aynı zamanda en ünlü şarkılarından birinin adını taşıyan müzikali de en başından beri yükseltti. Yazar Catherine Johnson ile birlikte, grubun tarihiyle ilgilenmeyen, ABBA’nın şarkılarına dayanan bir müzikal yaratırlar. Bunun yerine, mizah ve çekicilikle dolu canlı bir pop müzikali yaratıldı. Diğerlerinin yanı sıra Merly Streep ve Pierce Brosnan ile film uyarlaması 2008’de büyük bir sinema başarısıydı.
Özellikle bir müzikal izlemek istiyorsanız, Hamburg her zaman bu konuda görülmeye değer ve başarılı bir müzik ziyareti için müzikli bir bilet, programı kendinize hazırlayabilirsiniz. Stage Theater Neue Flora Salonu’nda gerçekleşecek olan müzikal Mayıs 2022 tarihinde muhteşem bir Gala ile ziyaretçilere kapılarını açacak. Gösteriyi izlemek isteyenler için bilet fiyatları 49.90 Euro’dan başlıyor.

Emine SONUGÜR / HAMBURG

Foto: Stage Entertainment

Anzeigen

-Advertisment -spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img

Most Popular