-1.3 C
Hamburg
Samstag, Januar 16, 2021
Start Home Köz A'la Turca Restoran'da yangın çıktı

Köz A’la Turca Restoran’da yangın çıktı

ALMANYALILAR – Hamburg Billstedt semtinde yıllardır hizmet sunan Köz A’la Turca Restoran’ın mutfağında yangın çıktı. Öncesi gün akşam saat 20.30 sıraları Billstedt’te bir baca yangını haberi itfaiye teşkilatını harekete geçirdi.

Derhal olay yerine intikal eden itfaiye erleri dumanın restoranın mutfak ve bacasından çıktığını fark ettiler. İtfaiye erleri yangın merdivenini kurup çatıya çıktılar ve özel bir kesme makinesiyle üç metre yüksekliğindeki bacayı çatıdan kesip döner merdivenle yere indirdiler. Daha sonra yangını tamamen son közüne kadar söndürüp kontrol altına aldılar.

Yangının muhtemelen ızgaranın egzoz havası sisteminde gres kalıntılarının tutuştuğu tahmin edilirken, son közleri bile söndürebilmek için zahmetli bir şekilde bacanın sökülmesi gerektiği belirtilirken gerekli araştırmaların yapıldığı duyuruldu.

Koronavirüs krizinden şimdiden ağır darbe alan restoran, bir sonraki duyuruya kadar yangından sonra açılamayacak. Bacasız çalıştırma mümkün olmadığı gibi yangının nasıl çıktığı henüz kesin olarak açıklığa kavuşmadı. Restoran işletmecileri korona nedeniyle yalnız dışarıya satış yaparak bir nevi ayakta kalmaya çalışıyordu. Maalesef bu olasılıkta kapanmış oldu.

Emine SONUGÜR / HAMBURG

Anzeigen

-Advertisment -

Most Popular