0.1 C
Hamburg
Montag, Januar 25, 2021
Start Home Elektronik toptancı tesisi cayır cayır yandı

Elektronik toptancı tesisi cayır cayır yandı

ALMANYALILAR – Hamburg’un Wilhelmsburg semtinde bir elektronik toptancısının tesisinde yangın çıktı ve tesiste bulunan bazı depolar cayır cayır yandı.

Sabah saat 05. 30 gibi yangını, alevleri ve dumanı görenler itfaiyeyi telefon yağmuruna tutup yangını bildirdiler. Arayanların çok sayıda olması nedeniyle, alarm tehlikeszi 2’ye yükseltildi. Birkaç itfaiye aracı yangının olduğu Stenzelring’e doğru hareket etti.

Olay yerine gelen itfaiye ekibi şefi, şantiyede 60 × 40 metrelik bir deponun tamamen yandığını ve yangının ikinci bir depoya yayıldığını çabucak keşfetti. Hemen tehlike alarmı 4’e ve ardından 6’ya yükseltilerek büyük bir yangın olduğu belirlendi.

Altı itfaiye aracı, çeşitli gönüllü itfaiye ekipleri ve diğer özel bileşenler, yaklaşık 150 acil servis ile olay yerindeydi ve yangını kontrol altına almaya çalıştı. Yangının büyük ısısı çelik kirişleri o kadar deforme etmişti ki salon tamamen çökmüştü. Kalan közlere ulaşmak için, tekerlekli yükleyiciler ve ekskavatörler ile desteklendi.

Yoğun duman oluşumu nedeniyle demiryolu trafiği, geçici olarak askıya alındı. Yine Wilhelmsburger Reichsstraße’deki trafik yoğun duman nedeniyle kısıtlanmıştı. İtfaiye, KatWarn gibi uyarı uygulamalarıyla halkı zehirli duman konusunda bilgilendirdi ve uyardı. Pencereler ve kapılarının kapalı tutulması istendi. Hamburg yakınlarında Schleswig-Holstein Eyaleti’nde bile havaya, Hamburg’daki büyük yangın nedeniyle hoş olmayan bir koku yayıldı.

Hamburg itfaiye teşkilatı ve Hamburg gönüllü itfaiye teşkilatının acil durum hizmetlerinin yanı sıra Holborn fabrikası itfaiyesi de görev başındaydı. Hamburg itfaiye teşkilatı, söndürme sonrası çalışmaların akşam saatlerine kadar devam edebileceği tahmininde bulundu. Yangında ölen ve yaralanan olmadığı ve büyük hasar meydana geldiği detayların belirlenmesi için çalışmaların sürdüğü kaydedildi.

Emine SONUGÜR / HAMBURG

Anzeigen

-Advertisment -

Most Popular