10 C
Hamburg
Donnerstag, Januar 21, 2021
Start Home Sahte ehliyetle beş yıl Avrupa'da kamyon kullanan kişi yakayı ele verdi

Sahte ehliyetle beş yıl Avrupa’da kamyon kullanan kişi yakayı ele verdi

ALMANYALILAR – Almanya ve Avrupa genelinde şöforlük mesleğine sahip 35 yaşındaki Ukrayna vatandaşı şahıs, beş yıldır sahte ehliyetle çalıştığı Polanyalı bir şirketin ürünlerini kamyon kullanarak gerekli ülkelere ulaştırmış.

Beş yıl sonra şansı yaverdi gitmeyen şahıs, polisin tesadüfen yaptığı kontrolde ehliyetinin sahte olduğunun anlaşılmasıyla yakayı ele verdi. Konu ile ilgili Hamburg polis basın sözcüsü Evi Theodoridou’nun verdiği bilgiye göre, Stillhorn West dinlenme alanında polisin yaptığı kontrolde, şahısın ehliyetinin sahte olduğundan şüphe edilmesi üzerine ortaya çıktığına işaret edildi.
Ağır yük taşımacılığı üzerine yetkililerin yaptığı kontrol esnasında trafik polisleri, en az beş yıldır sahte ehliyetle Avrupa çapında araba kullanan 35 yaşındaki profesyonel bir sürücüyü kontrol etti. Polonyalı bir şirket için soğutmalı nakliye gerçekleştiren kamyon şoförü, memurlara Ukrayna ehliyetini verdi.

Özel olarak eğitilmiş yetkililer, sahte özelliklerin farkına vardılar ve daha yakından incelendiğinde, görünüşe göre tamamen sahte olduğunu keşfettiler. Daha sonra, 35 yaşındaki Ukraynalı’nın en az beş yıldır profesyonel bir sürücü olarak Avrupa’yı gezdiği ve hiçbir zaman geçerli bir ehliyet alamadığı ortaya çıktı.

Bunun yerine, sahte ehliyetini kullanarak hem Polonya’da hem de Ukrayna’da yasadışı olarak sürücü kartları ve profesyonel sürücü nitelikleri edindiği belirlendi. Sahte sürücünün ehliyetine el konuldu ve gerekli işlemler yapıldı. 1.000 avro depozito ödedikten sonra, 35 yaşındaki şahıs serbest bırakıldı.

Emine SONUGÜR / HAMBURG

Anzeigen

-Advertisment -

Most Popular