1.3 C
Hamburg
Samstag, Januar 16, 2021
Start Kultur Bildung Yeni yılda Hamburger Volkshochschule'den Uwe Grieger sorumlu

Yeni yılda Hamburger Volkshochschule’den Uwe Grieger sorumlu

ALMANYALILAR – Yeni yılla birlikte bazı kurum ve kuruluşlarda idare değişti. Hamburger Volkshochschule – Hamburg Yetişkin Eğitim Merkezi (VHS), 2021 yılına yeni bir yönetimle başlıyor. 1 Ocak’ta Uwe Grieger (55) Hamburg’un en büyük yetişkin eğitim kurumunun yönetimini devraldı. Uzun süredir VHS (Yetişkinler için Eğitim Merkezi,) sorumlusu olan Marlene Schnoor, yıl sonunda emekliye ayrıldı.

Eğitim Senatörü Ties Rabe: „Önemli ve çeşitli ileri eğitim kursları ile VHS, her bir birey için kişisel ve profesyonel bakış açılarının geliştirilmesine ve toplumda dayanışmaya önemli bir katkı sağlıyor. Yönetimi devralan Uwe Grieger’i yeni yılın başında VHS’nin yeni yöneticisi olarak görmekten mutluluk duyuyorum“

Uwe Grieger, Hamburg eğitim ortamına çok aşina biri, okul kurumunun uzun süredir çalışanı olarak, Devlet Öğretmen Eğitimi ve Ders Geliştirme Enstitüsü (LI) ve Hamburg Mesleki Eğitim Enstitüsü (HIBB) de birkaç yıl çalıştı. Son olarak, Eğitim Ofisinin beş enstitüsünü yaklaşık 1000 çalışanıyla yönetti – Devlet Gençlik Müzik Okulu, Devlet Siyasi Eğitim Merkezi, Gençlik Bilgi Merkezi (JIZ), Eğitim İzleme ve Kalite Geliştirme Enstitüsü (IfBQ) ve LI. Buna ek olarak Grieger, gönüllü olarak siyasi eğitime katılmakta. Grieger. “Herkes için eğitim ve demokratik bir toplum için eğitim, VHS’nin misyonu budur. Bu görevi üstlenebildiğim ve üzerinde VHS’deki meslektaşlarımla birlikte çalışabileceğim için minnettarım ” ifadesini kullandı.

2019’da 100. yılını kutlayan Hamburg Yetişkin Eğitim Merkezi, 200’ün üzerinde çalışanı ve her yıl yaklaşık 9.000 kurs ve etkinliğiyle Hamburg’un en büyük ileri eğitim kurumudur. Yetişkin eğitim merkezi tarafından sunulan kurslar sağlık, kültür ve politika gibi konulardaki dil derslerinden BT veya entegrasyon kurslarına kadar çeşitlilik gösterir. Başlangıcından bu yana, VHS kurs teklifleriyle, trendleri yakaladı ve güncel konular için teklifler sunmakta. Son zamanlarda pandemi nedeniyle önemli ölçüde genişleyen “Yabancı dil olarak Almanca” gibi teklifler ve sayısız çevrimiçi teklif, uzun süredir daha büyük önem taşıyor. Hamburg VHS, kentin altı bölgesinde sınıflara sahip okul idaresinin bir devlet kuruluşudur.

Emine SONUGÜR / HAMBURG

Foto: Behörde für Schule und Berufsbildung

Anzeigen

-Advertisment -

Most Popular