1.3 C
Hamburg
Montag, Januar 25, 2021
Start Gesundheit Covid-19 Hamburg Belediye Başkanı Peter Tschentscher yeni kararlar hakkında bilgi verdi

Hamburg Belediye Başkanı Peter Tschentscher yeni kararlar hakkında bilgi verdi

ALMANYALILAR – Federal ve eyalet hükümetleri korona salgınına karşı mücadelede nasıl ilerleneceğini tartıştılar ve zorlu zirveden 31 Ocak’a kadar uzatma kararı çıktı.

Hamburg Belediye Başkanı dün akşam belediye sarayında yeni kararları açıkladı. “Federal ve eyalet hükümetleri olarak, Noel ve Yılbaşı gecesinde olağan seyahatten ve kişisel temaslardan vazgeçen herkese teşekkür ederiz. Yine de, aldığımız pek çok önleme rağmen Almanya’daki enfeksiyon sayısının çok yüksek olduğu konusunda hemfikiriz ”dedi.

Daha da kötüsü, durum belirsiz , tatiller nedeniyle mevcut rakamların enfeksiyon sürecini gerçekçi bir şekilde temsil edip etmediği bilinmiyor. Belediye Başkanı, ayrıca virüsün daha bulaşıcı olduğundan korkması gereken yeni mutasyonları olduğunu söyledi. Peter Tschentscher, „Enfeksiyon sayısını daha da azaltmak için elimizden gelen her şeyi yapmalıyız ve aksine rahatlamanın temeli yok“ ifadelerini kullandı.

10 Ocak’a kadar uygulanması gereken tüm tedbirler 31 Ocak’a kadar uzatıldı. Bu aynı zamanda okullar ve kreşler için de geçerli. Okula gitme zorunluluğu kaldırıldı, mümkünse ebeveynler çocuklarına evde bakmalılar. Toplantılara yalnızca aynı evde yaşamayan başka bir kişi ile izin veriliyor. Üst düzey tesisler, ziyaretçileri ve çalışanları haftada birkaç kez test edecekler.

Bir ilçede haftalık görülme sıklığı 200’ün üzerine çıkarsa, hareket aralığı ikamet yeri çevresinde 15 kilometre ile sınırlandırılacak. Peter Tschentscher,“Buna Hamburg’da ihtiyaç duyacağımızı ummadığım özel bir düzenleme“ olarak nitelendirdi.

Federal ve eyalet hükümetleri 25 Ocak’ta tekrar video görüntülü zirvede toplanacaklar ve daha sonraki ilerlemeyi görüşerek karar alacaklar.

Emine SONUGÜR / HAMBURG

Foto: Senatskanzlei

Anzeigen

-Advertisment -

Most Popular