0.7 C
Hamburg
Sonntag, Januar 24, 2021
Start News An­kün­di­gung Yaşlılar bakımevinde başgösteren koronavirüs salgınında bir kişi öldü

Yaşlılar bakımevinde başgösteren koronavirüs salgınında bir kişi öldü

ALMANYALILAR – Hamburg’da oldukça lüks ve kaliteli bakım hizmetlerinin sunulduğu „Hamburger Seniorenresidenz“ adı altında hizmet veren mekanda koronavirüs patlaması yaşandı.

Bakımevinin Neugraben’de bulunan mekanina yaşayan yaşlılarda yapılan korona virüsü testind, bazılarının testlerinin pozitif çıktığı duyuruldu. Bilgilendirme Birleşik Hamburg Konut Kooperatifi’nden (VHW) sorumlu kurum tarafından yapıldı. Bakım sektöründeki 49 yaşlı kişinin 11’i ve konut sektöründeki 89 yaşlı vatandaşın ikisine salgın bulaştı. Ayrıca, yaklaşık 100 çalışanın testen geçirilmesi üzerine dokuzunda pozitif test tespit edildi.

Test sonucu pozitif çıkan bir kişinin 30 Aralık’ta öldüğü ifade edildi. Önceki bilgilere göre, ölümü daha sonra hastaneye kaldırılmasına vesile olan felç vakasından kaynaklandığı tahmin ediliyor. Adli tıp tarafından bu arada soruşturma başlatıldı. Enfekte olan tüm insanlar karantina altına alındılar. Çoğunluğun sadece hafif soğuk algınlığı semptomları olduğu söyleniyor. Noel tatillerinde meydana gelen birkaç korona vakası nedeniyle sağlık kurumuna danışılarak toplu bir test başlatıldığına dikkat çekildi. Açıklamada şu anda yatan hasta bakım alanına ziyaretçilerin alınmadığı ve güvenlik açısından yasak getirildiğine işaret edildi.

Emine SONUGÜR / HAMBURG

Anzeigen

-Advertisment -

Most Popular