3.9 C
Hamburg
Montag, Januar 18, 2021
Start Lifestyle Gesellschaft Hamburg'da yılbaşı bilançosu

Hamburg’da yılbaşı bilançosu

ALMANYALILAR – Hamburg polisi, nispeten sessiz bir yılbaşı gecesi geçtiğine işaret etti. Hamburg’luların büyük çoğunluğu, kontrol altına alma yönetmeliği anlamında pandemiyle ilgili hükümlere bağlı kaldı. İhlaller yalnızca küçük ölçüde oldu. Yılın başında saat 23:30 ile 00:30 arasında şehrin her yerinde havai fişek gösterisi giderek arttı.

Alster, Landungsbrücken, St. Pauli eğlence bölgesi ve Schanzenviertel çevresinde önceki yıllarda olduğu gibi popüler yerlerdi. Hamburg’un şehir merkezinde yaklaşık bin kadar insan vardı ve bunların çoğu maske ve mesafe yönetmeliğinin gerekliliklerine uyuyordu. Zaman zaman gerekli mesafeyi korumayan, alkollü içecek tüketen veya piroteknik nesneleri tutuşturan gruplar bulundu. Gerekli cezai işlem başlatıldı ve izole havai fişekler ele geçirildi. Ziyaretçilerin çoğu bölgeyi saat 00:15 gibi erken terk etti. Saat 01: 47’de Alstertor Caddesi’ndeki bir daireden havai fişekler atıldı. Polisin talebine rağmen apartman kapısı açılmadığı için kapının zorla açılması gerekti. Dairede üç kişi bulundu, dört kişi daha komşu evlerin çatılarına fark edilmeden kaçtı. İdari suç davası başlatıldı.

Landungsbrücken, iniş köprülerinin tamamında yukarıda yaklaşık bin kişi vardı. İnsanlara, polis hoparlör minibüsü aracılığıyla hitap edildi ve Muhafaza Yönetmeliğinin geçerli hükümleri hakkında bilgi verildi. Büyük çoğunluk mevcut düzenlemelere bağlı kaldı. Burada da geç saatlarde güçlü bir ziyaretçi akını yaşandı. St. Pauli semtinde akşam saatlerinde başlangıçta yaklaşık 350 kişi vardı. Yılbaşında, insan sayısı yaklaşık 500’e çıktı. Saat 23: 40’da, Gerhardstrasse’deki bir apartman dairesinden kurusıkı ateş eden bir kişi polise ihbar edildi. Dairenin müteakip muayenesi sırasında, alarm silahının yanı sıra diğer dört ateşli silah ve 55 mermi ve ateşli mühimmat bulundu. Saat 00.20’de, Hans-Albers-Platz’daki polis memurları, kurusıkı silahla ateş eden bir kişinin farkına vardı. Silah emniyete alındı. Her iki durumda da cezai işlemler uygulandı. Schanzenviertel semtinde akşam boyunca Schanzenviertel bölgesinde yaklaşık bin kişi kaldı. Saat 00. 18’de, sekiz kişilik bir grup, kurusıkı silahla cephane ateşlerken görüldü. Dört kişi durdurulup kontrol edildi. Silah Yasasını ihlal ettikleri gerekçesiyle işlem başlatıldı.

Hamburg polisi, şehrin diğer bölgelerine konuşlandırıldı. Örneğin: Şehrin birçok yerinde havai fişekleri olan insanlar bulundu. İhlaller cezalandırıldı.Allermöhe’de kurusıkı silahı olan bir adamın evinde yapılan kontrolde iki adet daha silah bulundu. Altona’da iki kişide toplam 202 mermi ve 15 mermi içeren alarm silahları ele geçirildi. Neuwiedenthal’da bir adamın balkonunda çeşitli havai fişekler fırlatması üzerine yapılan kontrolde iki tüfek kasası tespit edildi. Öjendorfer’de bir kiosk 15-20 kişilik grubun maske takmadığı ve mesafeyi korumadığı için kapatılmak zorunda kaldı. Hamburg polis sözcüsü Sandra Levgrün, bazı olaylardan dolayı Wilhelmsburg ve Rahlstedt’te maddi hasarların meydana geldiğini ve Bergedorf’ta iki sigara otomatiğinin patlatıldığını ve posta kutusunda da hasar meydana geldiğine dikkat çekti. Yılbaşı gecesi Hamburg’da genel olarak sakin geçtiği kaydedildi.

Emine SONUGÜR / HAMBURG

Anzeigen

-Advertisment -

Most Popular