-1.1 C
Hamburg
Samstag, Januar 16, 2021
Start News An­kün­di­gung Komşu kaynaşması amaçlı "Birlikte Schanze içinde" projesi başlıyor

Komşu kaynaşması amaçlı „Birlikte Schanze içinde“ projesi başlıyor

ALMANYALILAR – Hamburg’da Ocak 2021’de Sternschanze’de „Birlikte Schanze içinde“ adı altında iki yıllık bir diyalog projesi başlayacak. Altona ilçe belediyesi ve sosyal senatörlüğü tarafından başlatılan proje, komşuluk uyumunu ve mahalledeki toplum girişimlerini güçlendirmeyi amaçlıyor.

Altona Belediyesi ile Çalışma, Sağlık, Sosyal İşler, Aile ve Entegrasyon Dairesi birlikte Sternschanze’deki mahalleyi güçlendirmek için bir ilçe projesi başlattı. 2021 yazından itibaren, komşuluğun birarada yaşamanın desteklenmesine ivme kazandıracak olan bölgede diyalog başlayacak. Amaç, komşuluk alışverişine daha fazla insanı dahil etmek ve toplum içinde bir arada yaşamanın uzun vadeli yararları olan proje fikirlerini ortaklaşa geliştirmekt.

İki yıl sürecek proje, semt sakinlerini, sosyal ve kültür kurumlarını, dernekleri ve esnafı aktifleştirmeye davet ediyor. İlçedeki kişi ve kurumların „Komşuluk“ konusuna ve fikirlerine katkıda bulunabilecekleri ve kamu eylemlerini ortaklaşa geliştirecek şekilde tasarlanmıştır. Proje 2021 baharına kadar, ihtiyaç temelli ve sürdürülebilir bir konsept, 2021 yazından itibaren ortaklaşa uygulanacak olan ilçe ile yakın işbirliği içinde geliştirilecektir. Süreci aktif olarak şekillendirmek istiyorsanız, info@superurban.de elektronik posta adresinden ilgili kişi Marius Geisler‚e
başvurabilirnisiz.

Emine SONUGÜR / HAMBURG

Anzeigen

-Advertisment -

Most Popular