-1.1 C
Hamburg
Samstag, Januar 16, 2021
Start News Autoren Hüseyin Habip Taşkın: KADINLAR EMEKLERİYLE VARDIR

Hüseyin Habip Taşkın: KADINLAR EMEKLERİYLE VARDIR

Bizlere ne oldu? Nasılda barbarlar aramızdan yeşerip te çıkıyor? Nasıl bir tohumdur bu? Öfkeye, kine dönüşüyor. Kim ekti bu tohumu insan denilen varlığın beynine?
Bir yandan kadınlara cilalı sözler söylenir. Amaç kadını yatağa atmaktır. Sonrasında kölesi olarak kullanmaktır. İşlerine gelmedi mi, orospu damgası yapıştırılır. ‘Dayak cennetten çıkmanın’ pratiği yapılır. Daha ötesinde ise öldürülür. Bedeni yakılır ya da parçalara ayrılır. Nasıl bir psikolojidir bu?

Koskoca devlet var deniliyor. Hak hukuk var deniliyor. Denilmesine deniliyor. Dil bu konuş babam konuş… Erkek egemen düzeninde yaşıyoruz. Sömürünün kadın bedeni üzerindeki etkilerini her gün tecavüz, baskı ve şiddet olarak görülüyor. Eşi, dostu ve töre cinayetleri tarafından bir, birkaç kadının ölüm haberleri devamlılık kazanıyor.

Radyolardan, televizyonlardan, bangır bangır Kadınlara seçme ve seçilme hakkı verilmiş… diye birileri bağırıyor. Gazetelerden allanmış, pullanmış yazılar göze batıyor.

‘Cennet anaların ayağı altındadır’ deniliyor. Oysa anaları paspas olarak gören barbar düşünce var. Bu düşünce yıllardır hep iktidardadır. Bu iktidar ‘kadının yeri evidir’ diyen bir anlayışın ektiği tohumların ürünüdür.

Erkek egemen anlayışı kıskacında Türk İslam sentezi ile bütünleşen, Sünni akımdan gelmektedir.
Verilen fetvalar devamlı kadınlar içindir. Kadınları aptal mı sandınız? Bu sayede sizler çok mu kurnaz olduğunuzu düşünüyorsunuz? Kadının cinsel yaşamından, sokaktaki tavrından ve yaşamın her alanında car car diye öten cahil sürüleri; ellerinizi kadınların bedeni üzerinden çekin.

Kadınlar bir mal değildir. İnsan grubuna giren bir varlıktır. Ezilendir, sömürülendir, horlanandır.
Dil uzattığınız her kadın bir annedir. Dünyaya çocuklarını getirmiştir. Sizleri de bir anne doğurmadı mı?

Kadınlar ve erkekler sınıf bilinciyle bilgilenip, barbar erkek düzenini yerle bir edebilirler. Daha çok ses olabilmesi, ellerin birleşmesi için birlikte bir güce dönmelidir.

30.12.2020

Anzeigen

-Advertisment -

Most Popular