4.8 C
Hamburg
Dienstag, Januar 19, 2021
Start Kultur Bildung Hamburg’da yüksek okulların modernizasyonu için 60 milyon avro

Hamburg’da yüksek okulların modernizasyonu için 60 milyon avro

ALMANYALILAR – Hamburg‘da bilim için ekonomik teşvik paketi hazırlandı. Hamburg, yüksek okullarının inşası için bir ekonomik teşvik paketiyle, korona krizinin ardından başlattığı ekonomik istikrar programını (HWSP) genişletiyor. Korona sonuçlarının üstesinden gelmek için Hamburg Senatosunun ekonomik teşvik programından yüksek okul binalarının modernizasyonu için önümüzdeki iki yıl içinde toplam 60 milyon avro mevcut olacak. Hamburg Senatosu böylece önümüzdeki 20 yılda yüksek okul binaları için milyar dolarlık yenileme stratejisi için başlangıç ​​ finansmanı sağlıyor. Binalar uzun vadeli sürdürülebilir bir modele dönüştürülecek ve resmi idare GMH ve Sprinkenhof GmbH tarafından gerçekleştirilecek. Ek fonlarla, şimdi gerekli acil önlemler önümüzdeki iki yıl içinde uygulanacak ve üniversite mülklerinin devri hazırlanacak. İlgili anlaşmalar Bilim Senatörü Katharina Fegebank ve Finans Senatörü Dr. Andreas Dressel tarafından imzalandı.

Konu ile ilgili Bilim Senatörü Katharina Fegebank, “İyi bilimin iyi alanlara ihtiyacı vardır. Hamburg ekonomik istikrar programı ile bilim konumuzu sürdürülebilir bir şekilde güçlendiriyoruz ve korona altında bile yüksek okul inşaatındaki emlak stratejimizi sürekli olarak ilerletiyoruz. Bugün kabul edilen önlemler paketi, Hamburg yüksek okul yapılarının uzun vadede varlığını sürdürmesini sağlamaya yönelik rotayı belirlemektedir. Bu sayede yüksek okullar gelecekte yatırım potansiyellerini daha da iyi kullanabilirler. Çünkü bir şey açık, bilim ve araştırma, özellikle pandeminin ardından inanılmaz şeyler yapıyor. Bu önemli iş için uygun, modern bir ortam yaratmak bize kalmıştır. Vergi makamlarına ve GMH ve Sprinkenhof’taki sorumlulara işbirliğinden dolayı teşekkür ediyorum“ dedi.

Finans Senatörü Dr.Andreas Dressel ise, “Bilime ve araştırmaya yönelik hedeflenen yatırımlar, korona krizinden çıkmanın önemli bir anahtarıdır. HWSP ekonomik istikrar programımızın sağladığı ek 60 milyon avro, bilim mekanına güçlü bir bağlılıktır, kısa vadede ekonomi üzerinde bir etkiye sahip olacak ve önümüzdeki 20 yıl için iddialı yenileme programımızın temelini oluşturacaklardır. Dijital öğretime, UKE’ye ve bilim sektöründeki sayısız diğer önlemlere yönelik büyük miktardaki korona desteği, bu senatonun zor zamanlarda bile bilim için ne kadar önemli olduğunun altını çiziyor. Çok sayıda proje finansmanı, federal sübvansiyon ve temel finansmandaki artışa ek olarak, bu, önümüzdeki yıllarda iyi bir bilimsel gelişme için temel oluşturuyor. Üniversite inşaatında kiracı-ev sahibi modelini adım adım yüksek okul mevcut mülklerine yaygınlaştırmak, başarıları okul yapımından bilime aktarmak, kültür ve adalet alanındaki olumlu deneyimleri kullanmak istiyoruz. Vergi dairelerine bağlı GMH ve Sprinkenhof ortak olarak mevcuttur“ ifadelerini kullandı.

Gebäudemanagement Hamburg GmbH Genel Müdürü Mandy Herrmann ve Sprinkenhof GmbH Genel Müdürü Jan Zunke, Hamburg yüksek okul binalarında acilen gerekli yenileme ve bakım önlemlerini gözden geçirip gerekenin yapılmasını sağlıyacaklarına işaret ettiler. Önlemler paketinin genel amacı, sürdürülebilir mülk yönetimi yoluyla Hamburg’da araştırma ve öğretim için mümkün olan en iyi alanı sağlamaktır. Yapılan anlaşmalar, bir yandan yenileme programı „Binaları araştırmak ve öğretmek için acil önlemler“ içeriyor. Buradaki odak noktası, yüksek okul binalarının yenilenmesine yönelik doğrudan tedbirlerdir, örneğin yangından korunma, güvenlik ve cephe yenileme. Önlemlerin tam listesi ve kapsamı artık anlaşma temelinde BWFGB, üniversiteler ve uygulama kurumları arasında derhal çözüm sağlanacaktır.

Emine SONUGÜR / HAMBURG

Foto: Behörde für Wissenschaft, Forschung, Gleichstellung und Bezirke /

Anzeigen

-Advertisment -

Most Popular