-0.1 C
Hamburg
Freitag, Januar 15, 2021
Start Kultur Bildung Hamburg'da okullara devam zorunluluğunun askıya alınması uzatıldı

Hamburg’da okullara devam zorunluluğunun askıya alınması uzatıldı

ALMANYALILAR – Hamburg okullara devam zorunluluğunu askıya aldı, dahası yürürlükte olan kısıtlama şimdilik 17 Ocak 2021 tarihine kadar uzatıldı. Karar Hamburg Senatosu tarafından bugünkü toplantısında alındı. Bu, okul faaliyetlerinin Noel tatilinden sonra bile kısıtlanmaya devam edeceği anlamına geliyor. Ebeveynler, çocuklarına mümkün olduğu kadar evde bakmalıdır, ancak, eğer gerekliyse, onları bakım ve ders için okula da gönderebilirler.

Okul Senatörü Ties Rabe konu ile ilgili; “Kısıtlamanın ne kadar başarılı olacağını şu anda bilmiyoruz. Ancak sürekli yüksek enfeksiyon sayısı nedeniyle, şu anda Hamburg’daki okulların, diğer federal eyaletlerde olduğu gibi, Ocak ayında normal sınıf öğretime dönmeyeceği anlamına geliyor “ dedi.

Rabe sözlerine şöyle devam etti: “Noel tatillerinden önce bile Senato, 5-10 Ocak tarihleri ​​arasında Hamburg’da okulun ilk haftasında ebeveynlerin çocuklarının okulda mı yoksa evde mi çalışacağına karar verebileceğini şart koştu. Bu nedenle, ilkokul öğrencilerinin yaklaşık yüzde 80’ni ve ortaokul öğrencilerinin yüzde 90’ından fazlası okulun ilk haftasında evde kalacaktır. Şimdi bu yönetmeliği 11 Ocak’tan 17 Ocak’a kadar ikinci okul haftasına uzatıyoruz“

Ayrıca Hamburg Senatosu, ocak ayının son iki haftasından sonraki tüm sınıf seviyelerinde düzenli bir yüz yüze öğretim olmayacağını varsayıyor. Senato, diğer federal eyaletlerle görüştükten ve enfeksiyon durumunu göz önünde bulundurarak bu konudaki son kararı Ocak ayında verecektir.

Okul Senatörü Rabe, “Mevcut düzenlemenin uzatılmasıyla okullara önümüzdeki haftalarda daha fazla güvenlik ve hazırlık süresi veriyoruz. Bu öğrenciler ve aileleri için kolay bir durum değildir. Bununla birlikte, mevcut enfeksiyon durumu, tam bir okul operasyonu için bize çok fazla alan bırakmıyor“ açıklamasında bulundu.

Emine SONUGÜR / HAMBURG

Foto: Behörde für Schule und Berufsbildung / Colourbox.de

Anzeigen

-Advertisment -

Most Popular