1.3 C
Hamburg
Samstag, Januar 16, 2021
Start News An­kün­di­gung Wandsbek'deki ebeveyn okullarının yeni programı

Wandsbek’deki ebeveyn okullarının yeni programı

Randevu alabilmek için önce kayıt olmak gerekli

ALMANYALILAR – Hamburg’da koronavirüs sebebiyle eğitim alanında da değişikler oluyor. Özellikle kentin Wandsbek semtinde oturan veliler okulların yeni programları konusunda bilgi sunuyorlar. Wandsbek’teki ebeveyn okullarının (Elternschule) yeni programı hakkında mutlaka edinebilirsiniz.

Wandsbek’deki ana okulları Steilshoop, Jenfeld, Hohenhorst ve Farmsen-Berne Ocak-Temmuz 2021 için yeni programlarını yayınladılar. Mevcut durum nedeniyle, bazı teklifler ancak farklı bir biçimde gerçekleşebiliyor. Şu anda ebeveyn okullarının açık teklifleri için de kayıt gerekmekte.

Konu ile ilgili yapılan açıklamada, „İstediğimiz şey size yardım, eğlence ve tavsiye sunmakta. Çocuklarla yaşam sadece harika, zenginleştirici ve çeşitli olmadığı için, aynı zamanda ebeveynleri de sık sık sınırlarını zorlar, gergin ve maddi olarakta etkiler. İster bir ister birkaç çocuğunuz olsun, ister yalnız çocuğunuza bakınız veya hayat arkadaşınızla birlikte ya da eşinizle yaşayın, herkesin ihtiyacı olan şey destek ve yardımdır. Bu, yetiştirme ve ortaklığın tüm yönleri hakkında özel bir tavsiye, çocuksuz organize edilebilecek birkaç saat ve hatta gençlerle oyun önerileri olabilir. Sorunlarınız varsa ve bundan sonra ne yapacağınızı bilmiyorsanız, birebir görüşmelerde yardımcı olmaktan mutluluk duyarız“ denildi.

Yetkili uzmanlar, doğum, çocuğun gelişimi, sağlıklı beslenme, eğitim sorunları, evlilik ve ayrılmak, boş zaman ve eğlence gibi çeşitli konularda bilgi alışverişi ve destek sunulmakta. Sunulan bu faydalı imkanlardan faydalanmak isteyen velilerin önceden kayıt yaptırmaları gerekmekte.

Emine SONUGÜR / HAMBURG

Foto: Bezirk Wandsbek

Anzeigen

-Advertisment -

Most Popular