4.2 C
Hamburg
Freitag, Januar 22, 2021
Start News An­kün­di­gung Evsizler için ücretsiz sıcak duş imkanı sunuluyor

Evsizler için ücretsiz sıcak duş imkanı sunuluyor

ALMANYALILAR – Hamburg-Mitte Belediyesi, FC St. Pauli ve GoBanyo gGmbH ortaklaşa, evsizler ve sokakta yaşayanlar için ücretsiz sıcak duş konteynerlerinde Noel öncesi duş alabilmeleri imkânını sunuyor. Noel arifesi 24 Aralık’ta hizmet vermeye başlayacak Millerntor Stadyumu önündeki Harald-Stender-Platz’daki konteynerlerde her biri duş, tuvalet ve pisuar içeren üç duş kabini mevcut.

GoBanyo gGmbH tarafından denenmiş, ayrıca uzman bir ekip de hizmet sunmaya hazır. Evsizler Pazartesi ve Çarşamba günleri 13:00 – 18:00 ve Salı, Perşembe ve Cuma günleri 10: 00-15: 00 saatleri arasında sıcak bir duş yapabilirler. Duş kabinleriyle ve sunulan hizmet ücretsiz ve önceden kayıt olmadan kullanılabilir. İhtiyacı olanlar kontrol edilmeden sunulan hizmetten faydalanabilecekler.

Koronavirüs dolayısıyla sağlığın garantili ve güvenli olması için hijyen temizliğine dikkat edileceği ve her kullanımdan sonra temizleneceği ifade edildi. Hizmetin maddi giderlerini Hamburg-Mitte Belediyesi‘nin üsleneceğini belirten yetkili Falko Drossmann, “FC St. Pauli ve GoBanyo gGmbH ile projemiz için iki güçlü yerel ortak kazanmayı başardık. İyi bir işbirliği ve hızlı uygulama sayesinde duş konteynerlerinin Noel için zamanında devreye konulabilmesine sevindim. Tek kelimeyle harika“ dedi.

FC St.Pauli Başkan Oke Göttlich ise, „FC St. Pauli olarak evsizlere ve sokakta yaşayan insanlara destek olabilmek bizim için iyi bir adım. Mesela, bu yıl maalesef gerçekleşemeyen muhtaçlar için büyük Noel partimizi veya otel konaklaması için para toplamayı yapamadık. Kış aylarında ve özellikle korona salgınının etkisi altında, birçok insan bürokratik olmayan yardıma ihtiyaç duyar. GoBanyo duş otobüsü bunun bir başka harika örneği ve bu nedenle, stadyumumuzda kalıcı bir duş kabini ile birlikte bu teklifi genişletebileceğimiz için çok memnunum“ açıklmasında bulundu.

GoBanyo gGmbHden yapılan açıklamada ise, “Sokakta yaşamak zorunda olan insanlar için sıhhi tesisler işleten genç bir sivil toplum kuruluşu olarak bizim için Hamburg-Mitte belediyesi ile el ele çalışmak önemli bir adım. Duş otobüsüne faydalı bir ek olarak, yeni duş konteynerlerini arkadaşımız FC St. Pauli ile ve Millerntor Stadyumu önünde en az üç ay çalıştırmamıza izin verilmekte. Herkesin kendisini koronavirüsden koruyabilmesi için daha önümüzde uzun bir yol var ama şimdi bu yolda bir süre birlikte yürüyeceğiz“

Emine SONUGÜR / HAMBURG

Foto: Bezirk Hamburg-Mitte

Anzeigen

-Advertisment -

Most Popular