-1.1 C
Hamburg
Samstag, Januar 16, 2021
Start Gesundheit Arzneimittel BioNTech, İngiltere'de koronavirüsün yeni mutasyonunu araştıracak

BioNTech, İngiltere’de koronavirüsün yeni mutasyonunu araştıracak

ALMANYALILAR – Dünya koronavirüsle mücadele ederken koronavirüs mutasyona uğradı ve daha hızlı bir şekilde yüzde 70 bulaşma hızıyla dünyayı dehşete düşürdü. BioNTech şirketi CEO’su Prof. Dr. Uğur Şahin önümüzdeki günlerde İngiltere’den hızla yayılmaya devam eden koronavirüsünün yeni mutasyonunu araştıracak.

Alman basınına açıklamalarda bulunan Mainz merkezli şirket BioNTech CEO’su Prof. Dr.Uğur Şahin, çok yakında koronavirüsün yeni mutasyonunun araştırılacağını duyurdu. Almanya merkezli BioNTech ile Amerikan ilaç devi Pfizer’in ürettiği aşıyı etkilemediğine dikkat çekildi. Prof. Dr. Şahin, BioNTech şirketi’nin İngiltere’deki mutasyon üzerinde de çalışacağından emin olduğunu söyledi. Üretilen aşı pazartesi (dün) akşamı AB tarafından da onaylanıp yolu açıldı.

Prof. Dr. Şahin, planlanan aşı kampanyasına ilişkin olarak, Nisan ayı başında Almanya’da hastanelerde yatan hasta tedavilerinin azaltılabileceğini belirtti. Nüfusun aşılanması yaz sonunda mümkün. Prof. Dr. Şahin, sürü dokunulmazlığının nüfusun yüzde 60 ila 70’i virüse dirençli olduğunda elde edildiğini belirtti. BioNTech CEO’su Almanya’da 1.3 milyon aşı dozunun ay sonuna kadar teslim edilmesi gerektiğini doğruladı. Şirket 1,3 milyardan fazla aşı dozu üretmeyi planlıyor.

Emine SONUGÜR / HAMBURG

Foto: BirGün

Anzeigen

-Advertisment -

Most Popular