27.1 C
Hamburg
Mittwoch, Juni 16, 2021
StartHomeDr. Marc Tully Hamburg Yüksek Eyalet Mahkemesi yeni başkanı oldu

Dr. Marc Tully Hamburg Yüksek Eyalet Mahkemesi yeni başkanı oldu

ALMANYALILAR – Hamburg Eyaleti Yüksek Mahkemesi (OLG) başkanlığına Dr. Marc Tully atandı. Hamburg Eyaleti Yüksek Mahkemesi’nin başkanlığını ilk kez yürüten bir kadın olarak Erika Andreß’ın ekim ayında emekliye ayrılmasıyla boşalan yerine Dr. Marc Tully getirildi.

Böyle önemli bir göreve atanan Dr. Marc Tully‚e Hamburg Adalet Senatörü Anna Gallina mazbatasını takdim etti. Gallina, „Dr. Tully olağanüstü birisidir ve başarılı adli profesyonel çalışmalarıyla en yüksek pozisyon için uygundur. Bu bir yandan profesyonel olarak büyük bir mahkeme yönetimi ve tartışmasız uzmanlık deneyimi nedeniyle doğrudur. Bunu yaparken, o örnek bir şekilde bu görevi yürütecektir. Kendisine başarılar ve en iyi dileklerimi sunuyorum.“ dedi.

Dr. Marc Tully, 2018 yılından bu yana Hamburg Yüksek Mahkemesi Başkanı. 2014-2018 yılları arasında bir ceza senatosuna başkanlık etti. Daha önce, Ekonomik Suçlular Büyük Odası başkanı ve Hakimler Meclisi başkanı oldu. Tully, 2010-Mayıs 2018 tarihleri arasında Hamburg Yargı Derneği’nin başkanlığını ve 2013-2018 yılları arasında Hakimler Seçim Komitesi üyesi oldu. 2003-2006 yılları arasında Federal Adalet Divanı’nda araştırma görevlisi olarak çalıştı. Mahkemenin şu anda 20 senatoda 83 hakimi ve yargı dışı 100 personeli bulunuyor. Hamburg Eyaleti Yüksek Mahkemesi’nin üzerinde Federal Adalet Divanı Yüksek Mahkemeleri geliyor.

Emine SONUGÜR / HAMBURG

Foto: Behörde für Justiz und Verbraucherschutz

Anzeigen

-Advertisment -spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img

Most Popular