27.8 C
Hamburg
Mittwoch, Juni 16, 2021
StartNewsAutorenHüseyin Habip Taşkın: HELE BİR DURUN

Hüseyin Habip Taşkın: HELE BİR DURUN

Yıllardır oyalama taktiği yapıyorlar. Asgari ücreti AKP+MHP ile bu yıl yine aynı sendikalarla ne kadar zam vereceğinizi konuşuyorlar. Sonuç ise emekli, emekçi asgari ücret altında inim inim inletiliyor. Bu yılda değişen bir şey olmayacaktır. Sermaye cephesi kazançlı çıkacaktır.
Sendikalar hükümet karşısında pasiftir. Emekçinin, emeklinin hakkını korumaktan acizdir. Nerede Tüm Emekli-sen ile Disk Emekli-sen? Masada olmalıdırlar.
Sorun şudur? Sendika Başkanlarının aylık maaşları ne kadardır? Türk-iş sendika başkanlarının geçmişte basına yansıyan maaşları ağaları aratmıyordu. DİSK Başkanı aylık ne kadar alıyor? Milletvekilinin aylık maaşı ne kadardır? Cumhurbaşkanının aylık maaşı ne kadardır?
Asgari ücret alan birinin maaşı yukarıda saydığım kurum maaşlarının altında sürünme, ezilme, horlanma parasıdır. Aradaki fark uçurumdur. Bu uçurum olmamalıdır. Düpedüz hak yeniliyor. Kendi maaşlarına zam yapılırken çok cömertler. Sıra emekçiye, emekliye gelince cömert olamıyorlar.
Sendikadan inciler; Türk-İş Başkanı Atalay:” Asgari ücrette rakamı önce işveren ve hükümet getirsin.”
Canım benim iyi kıvırtıyor. İçinden diyordur mutlaka ‘ters düşersem; AKP +MHP beni yer. Koltuğum sıcak.’
DİSK Genel Başkanı ve diğer partiler açıklama yaptı. Üç bin ve üç bin sekiz yüz gibi gibi…
Hele bir durun!!! Örnek Balçova İzmir’i ele alırsak eski kiracılar biraz daha düşüğe oturuyor. Yeni kiracılar bin yedi yüz ile yukarıya doğru kiraları çıkıyor. Bir asgari ücretli buralarda yaşaması nasıl olur?
Her gün zam yağmuru geliyor. A’dan Z’ye Elektrik, su ve diğer kullanılan eşyaların faturası şişirilerek emekçi ve emekliye, KDV’si cartı, curtu derken bindiriliyor.
Bunları göz önüne alınırsa: asgari ücret beş bin beş yüz olmalıdır. Yukarı tabaka maaşlarınızı aşağıya çekin. Vicdanınız varsa?

18.12.2020

Anzeigen

-Advertisment -spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img

Most Popular