14.9 C
Hamburg
Sonntag, Juni 13, 2021
StartLifestyleFrauenModacı İnci Hakbilen pandemi döneminde harıl harıl çalışıyor

Modacı İnci Hakbilen pandemi döneminde harıl harıl çalışıyor

ALMANYALILAR – Hamburg’da yaşayan tanınmış modacı İnci Hakbilen‚in birbirinden harika tasarımları 20 – 21 Şubat 2021 tarihinde İngiltere’nin başkenti Londra’da „London House of iKons“ adlı defilede sergilenecek. Pandemi demeden harıl harıl çalışan İnci Hakbilen, defileye hazırlık çalışmalarına hız vererek dur durak demeden çalışıyor.

İnci Hakbilen‘in koleksiyonlarında kumaş seçimi özel bir rol oynuyor. Ağırlıklı olarak Doğu bölgesinden gelen geleneksel kumaş ve desenlerin modern bir tasarımla işlenmesi, modaseverlerin yıllardır takdir ettiği farklı bir tarz yaratmakta. Anadolu kumaşlarını ve sembollerini modern günlük spor giyiminde ve gece elbiselerinde birleştiriyor. Geleneksel moda kıyafetleri, gece kıyafetleri ve günlük spor giyiminde İnci Hakbilen, eski kumaş ve kıyafetleri modern bir tasarıya çevirmekle de tanınıyor.

„London House of iKons“ adlı defilede sergilenecek tasarımları ve kıyafetleri üzerine bilgi aktaran Hakbilen, „Defile için özellikle Mezopotamya kültürüne, renklerine ve desenlerine uygun tasarımlarımı sergilemeyi tercih ettiler. Bir hafta sürecek defilenin 20 – 21 Şubat 2021 tarihlerini benim tasarımlarıma ayıracaklar. Uluslararası böyle bir defileye katılmak beni çok mutlu ediyor. Kendini dünyada kanıtlamak ve insanlara farklı tasarımların ne kadar güzel olabileceğini göstermek için yıllarca farklı temalarla kendi defilemi düzenledim. Herkese Kürt modasının ne kadar çok yönlü olabileceğini göstermek için Londra’daki ‚House of iKons Moda Haftası’nın bir parçası olabileceğim için gurur duyuyorum“ ifadesini kullandı. Geleneksel ve eski kıyafetleride modern bir tasarımla, geri çevirip tekrar kullanılmasını sağlayan modacı, vaz geçilmeyen eski kıyafetleri günümüzün modası haline getiriyor.

Deri, kilim, kumaş parçalardan oluşan moda kıyafetler, şalvar gibi farklı tasarımlardan 30 adet kıyafetle defileye katılmayı hedefleyen tanınmış modacı İnci Hakbilen, „Ne yazık ki dünyada korona pandemisi her sektörü etkiliyor. Şu anda Noel, yılbaşı, gibi tüm etkinlikler iptal ve önemli olan herkesin sağlıklı olmasıdır. Dolayısıyla herkeste olduğu gibi benimde normal işlerim yoğun değil ama bu dönemi defileye farklı tasarımlarımdan oluşacak kıyafetleri hazırlamakla meşgulüm ve harıl harıl çalışıyorum. Çünkü yaptığım çalışma göz nuru, el emeği, heyecan ve bunları yaparken büyük bir sevgi ve istek gerektiriyor. Ben de bunları çok yoğun ama bir o kadar da severek yapıyorum. Dolayısıyla pandemi dönemini iyi değerlendiriyorum“ açıklamasında bulundu. Korona o tarihe kadar biterse bizzat kendisi Londra’da defileye katılacağını belirten Hakbilen, pandemi devam ederse defilenin internet (online) üzerinden gerçekleşeceğini belirtti.

Emine SONUGÜR / HAMBURG

Anzeigen

-Advertisment -spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img

Most Popular