10.4 C
Hamburg
Montag, Juni 14, 2021
StartLifestyleGesellschaftKeçiören’deki köpekleri sahiplenmek için yoğun talep

Keçiören’deki köpekleri sahiplenmek için yoğun talep

Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, uygun olmayan şartlarda yetiştirildiği tespit edilen 77 köpek ve 6 kedi için belediyeye ait web sitesinde ‚Sahiplenmek İstiyorum‘ platformu oluşturulduğunu belirterek, „Platforma 5 günde 3 bin 298 kişi başvuru yapmıştır.“ dedi.

Altınok, yazılı açıklama yaparak, Keçiören Uyanış Mahallesi’nde bir binanın bodrum katında uygun olmayan şartlarda yetiştirildiği tespit edilen, el konularak bakım ve tedavileri sürdürülen 77 köpek ve 6 kedinin tedavi ve sahiplendirme süreçlerine ilişkin bilgi verdi.

Söz konusu köpek ve kediler için belediyeye ait web sitesinde ‚Sahiplenmek İstiyorum‘ platformu oluşturulduğunu kaydeden Altınok, platforma 5 günde 3 bin 298 kişinin sahiplenme başvurusu yaptığını bildirdi.

Köpek ve kedilerin sahiplendirilecek olmasından dolayı, başvuruları durdurduklarını ve işlemleri mevcut başvurular üzerinden yürüteceklerini aktaran Altınok, „Hayvanseverlerimizin bu güzellikleri sahiplenerek sıcak bir yuvaya kavuşturma seferberliği bizi ziyadesiyle mutlu etmiştir. Hayvanlarımızı sahiplenmek isteyen kişilerin çalıştığı kurum, meslek, aylık hane geliri, daha önce evcil hayvan bakıp bakmadığı, ne tür hayvan baktığı, bakımı nerede yapacağı bilgisine ulaşıp, 5199 Sayılı Kanun hakkındaki bilgisini de araştıracağız. Eğer hayvan beslemişse bu konudaki deneyimlerini bize aktarmasını da isteyeceğiz. Bu şartlara uygun olmayan kişilere asla bu canlılarımızı teslim etmeyeceğiz.“ değerlendirmesinde bulundu.

Altınok, Keçiören Belediyesi Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezinde bulunan kedi ve köpeklerin son durumları hakkında ise şu bilgileri verdi:

„Her bir köpeğimizi gezintiye çıkarılarak günlük tuvalet ve gezinti ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Aşılarının olmama ihtimaline karşı bu canlılarımızın aşılarını da yaptık. Hepsini tek tek tıraş ederek yıkadık. Canlılarımız küçük ırk kategorisinde olduğu için kaliteli mama ile besliyoruz. Köpeklerin karnelerini çıkarmak için Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi ile görüşmelerimiz devam ediyor. Bu köpeklere mikroçip takılarak kimliklendirme işlemleri için de çalışmalarımız devam ediyor.“

Anzeigen

-Advertisment -spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img

Most Popular