10.4 C
Hamburg
Montag, Juni 14, 2021
StartNewsAn­kün­di­gungKış mevsiminde araçlara bakım yapılması uyarısı

Kış mevsiminde araçlara bakım yapılması uyarısı

ALMANYALILAR – Kış mevsimi başlamasıyla otomobillerde en çok dikkat edilmesi gereken önemli noktaların yerine getilmesi ve araca mutlaka antifriz ve sıvı bakımlarının aksatılmaması konusunda uzman tamircilerden Mehmet Günyar ve İsmet Eser uyarılarda bulundular.

Otomobillerin iyi çalışması için antifriz ve sıvı bakımlarının yapılması gerekiyor. Özellikle kış mevsimine girerken aracın antifriz seviyesinin ve özelliğinin kontrol edilmesi otomobil açısından hayati önem taşıyor. Araçta camların buğu yapmasını engellemek ve ısıtma sisteminin düzgün çalışmasını sağlamak için uzmanlar Mehmet Günyar ve İsmet Eser tarafından antifriz bakımının yapılması öneriliyor. Sıvı bakımının aksatılması durumunda otomobiller, sürücüleri yüksek maliyetli zararlara uğratabilir. Öte yandan sıvı bakımı esnasında olası arızalardan kaçınmak için, kaliteli ve güvenilir antifriz kullanılması gerektiği öneriliyor.

Araç sahiplerinin kış aylarında mağduriyet yaşamamaları için kışlık bakımı yaptırmaları gerektiğine değinen Mehmet Günyar ve İsmet Eser, „araçlara antifriz konulmadığı zaman soğuk havalarda araç motorları donar. Donduğunda ise büyük masraf olacaktır. Kışlık lastik takılması ve antifriz değiştirmeleri halinde, araç sahipleri büyük masraftan kurtulmuş olacaklar. Aracı kışa hazırlamak için iyi bir bakımdan geçirmek lazım. Akü, buji, platin, karbüratör ve antifriz bakımlarını ve balata gibi arabanın genel bir bakımının elden geçmesi gerekiyor“ ifadelerinde bulundular. Uzmanlar, arabanın çocuk gibi her zaman bakıma ihtiyacı olduğu ve insanların yağmur, kar, soğuk, sıcak günlerde can güvenliği taşıdıklarının unutulmaması gerektiğine işaret ettiler.

Wandsbek semtinde Mühlenstieg 5, adresinde bulunan araba tamirhanesinde işlerin her tamirhanede olduğu gibi yoğun olmadığına değinen uzman tamirciler, korona virüsünde etkilediğini belirttiler. Günyar ve Eser, „Şu anda korona virüs bizim sektörü de etkiliyor. Çalışan kesimin çoğunluğu evden çalışıyor ve aracını daha az kullanıyor. Ayrıca korona virüs neler getirecek ve neler götürüceği henüz belli değil. İnsanlarda bir korku, bir endişe var. Bunun için maddi olarak fazla masraf yapmamaya çalışıyorlar. Bu olay bizleri etkiliyor. Ama asıl bizim mesleğimiz ağır ağır yok oluyor. Büyük otomobil şirketleri uygun fiyatlarla araç satıyor. Devlet destekli eski aracını verip yenisini aldığında daha uyguna geliyor ve bazı şirketler yedi yıl garanti veriyor. Dolayısıyla garantisi olduğu için aldığı şirkete götürüyor bakım ve tamiri için. Böylece günümüzün teknoloji modern donatımı tamircilik mesleğinin parlaklığına gölge düşürüyor“ açıklamasında bulundular.

Emine SONUGÜR / HAMBURG

Anzeigen

-Advertisment -spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img

Most Popular