27.8 C
Hamburg
Mittwoch, Juni 16, 2021
StartHomeHastanede çıkan yangında 85 kişi kurtarıldı

Hastanede çıkan yangında 85 kişi kurtarıldı

ALMANYALILAR – Almanya‘nın Schleswig-Holstein Eyaleti, Bad Segeberg kentinde pazar sabahı Segeberger Kliniği tedavi merkezi bölümünde, saat 03.43’de otomatik yangın alarm sisteminin çalmasıyla itfaiye hareke geçti.

Sadece birkaç dakika sonra, ilkyardım ekipleri ve itfaiye olay yerinde yerini aldı. İlk inceleme sırasında, bakım personeli bodrum katında duman hakkında ilkyardıma bilgi verdi. Hortum malzemesi ile solunum koruma cihazlarının yanı sıra özel söndürme ajanları da yangın alanına doğru yola çıktı.
Altı katlı kliniğin alt atında çıkan yangında klinikte 85 hasta güvenli bir alana götürülerek kurtarılırken, iki kişinin duman zehirlenmesinden tedavi edildiği açıklandı. Kurtarılan hastaların da daha sonra tek tek kontrol edilerek güvenli alana alındıkları açıklandı.

Konu ile ilgili Bad Segeberg itfaiye basın sözcüsü Dennis Schubring, yangının muhtemelen bodrum katta bir kahve makinesinin yanmasıyla başladığı üzerinde araştırmaların yoğunlaştığını ve yangının kontrol altına alındığını açıkladı. Yangında hasar meydana geldiği ve hasar tespit çalışmaları sürdüğünü belirten sözcü, yangın söndürme çalışmalarında 9 itfaiye aracı ve 36 itfaiye erinin görev yaptığına dikkat çekti.

Emine SONUGÜR / BAD SEGEBERG

Anzeigen

-Advertisment -spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img

Most Popular