13.4 C
Hamburg
Samstag, Mai 8, 2021
StartLifestyleGesellschaft"6. Engelsiz Sanat Ödülleri" sahiplerini buldu

„6. Engelsiz Sanat Ödülleri“ sahiplerini buldu

Türkiye Engelsiz Sanat Birliği tarafından, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla düzenlenen „6. Engelsiz Sanat Ödülleri“, Nevşehir’deki etkinlikle sahiplerini buldu.

Nevşehir Belediyesi himayelerinde Kapadokya Kültür ve Sanat Merkezinde düzenlenen programda, engellilere yönelik projelere destek verenlere çeşitli kategorilerde ödülleri verildi.

Programın açış konuşmasını yapan Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı, belediye olarak engelli bireylerin yaşam standartlarını yükseltmek amacıyla çeşitli projeler geliştirerek hizmet yürüttüklerini belirtti.

Programa ev sahipliği yapmaktan memnuniyet duyduklarını vurgulayan Arı, „Bugüne kadar engelli kardeşlerimizin hayata tutunmalarını temin edecek çalışmalar yaptık. Çünkü hepimiz bir engelli adayıyız. Sokağa çıkınca bir araç çarpsa engelli hale geliriz. Hiçbirimizin garantisi yok. Bu nedenle engelli kardeşlerimizi anlamak, onlara yönelik projeleri bir gün ile sınırlamak hiçbirimizin karına olan bir hareket değildir.“ dedi.

Nevşehir Valisi İnci Sezer Becel de devletlerin gelişmişliğinin dezavantajlı gruplara yaptığı yatırımlarla ölçülebildiğini, Türkiye’nin bu alanda çok başarılı ve örnek çalışmalar yürüttüğünü dile getirdi.

Etkinlikte, „Sanata Evet“ ödülüne layık görülen tiyatro oyuncusu Tamer Levent’e ödülünü Vali Becel, „Yılın komedyeni“ ödülüne layık görülen Ayhan Yarıcı’ya ise ödülünü Başkan Arı takdim etti.

Diğer kategorilerdeki ödüller ise etkinlik salonuna telekonferans yöntemiyle bağlanılarak birlik yetkililerince takdim edildi.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde (KKTC) yaşayan ve „Yılın resim Sanatçısı“ ödülüne layık görülen Mert Yalın’a ödülü KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar tarafından verildi.

Yalın’a ödülünü takdim eden Tatar, salondaki katılımcılara seslenerek, pandemi sürecinin ardından ilk fırsatta Nevşehir’i ziyaret edeceğini ifade etti.

Tatar, „Bu tür faaliyet ve etkinlikler bizleri mutlu ediyor. Aynı zamanda anavatan Türkiye ile böyle bir etkinlikte teknolojinin de yardımıyla bir araya gelmek de bizi mutlu ediyor.“ dedi.

Anzeigen

-Advertisment -spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img

Most Popular