1.9 C
Hamburg
Mittwoch, Januar 27, 2021
Start News An­kün­di­gung Kayıp Hilal Ercan'ın Ağabeyi Abbas: "Fail itiraf ederse onu affedeceğiz"

Kayıp Hilal Ercan’ın Ağabeyi Abbas: „Fail itiraf ederse onu affedeceğiz“

ALMANYALILAR – Hamburg’da 21 yıl önce kaybolan Hilal Ercanın bulunması için yapılan arama çalışmaları henüz sonuç vermedi. Ercan ailesi adına konuşan kayıp kızın ağabeyi Abbas Ercan, „Fail itiraf ederse onu affedeceğiz ve adalete bırakacağız“ dedi.

27 Ocak 1999’da henüz daha 10 yaşındayken oldukça başarılı bir öğrenci olanHilal Ercan, iyi notlarla dolu karnesiyle okuldan evine döndü ve babası Kamil Ercan tarafından cep harçlığıyla ödüllendirildi. Küçük Hilal oturdukları binanın karşısında bulunan Lurup Alışveriş Merkezi‘ne babasının verdiği parayla şeker almaya gitti. O andan itibaren kendisinde bir daha haber alınamadı, evine bir daha dönmedi.

Anne Ayla ve baba Kamil Ercan, kızlarının dönmediğini fark edip çevreyi aradılar ve bulamayınca hemen polisi alarma geçirdiler. Yüzlerce polisin uzun süre aramasına rağmen küçük kızın izine rastlanamadı. Küçük kızın bulunması için soruşturmayı „Morning Land“ adında özel komisyon devraldı. Yetkililer Hilal’ın bulunması konusunda ipucu verebileceklere 20 bin Alman Markı ödül koymasına ve gelen binlerce ihbarı değerlendirmelerine rağmen işe yarar bir ipucu bulamadı.

Yüzlerce polisin uzun süre aramasına rağmen küçük kızın izine rastlanamadı.

Hilal Ercan’ın bulunması için ZDF televizyon kanalında ve RTL2 programlarında „Aktenzeichen XY – Açıklanamayan Cinayetler – Failin İzinde“ adlı programda geniş yer verildi ama yine önemli ipucuna rastlanamadı. 2005’te Ochsenzoll mevkiindeki Asklepios Klinik Nord psikiyatri bölümünden çocuklara karşı cinsel suçlardan hüküm giyen Dirk A., Hilal’i kaçırıp öldürdüğünü itiraf etti ve cesedini gömdüğü bir parkı tarif etti. Parkın önemli yerleri kazılırken Dirk A. itirafını geri çekti ve olay aydınlatılamadı.

Aile, yıllar geçse dahi küçük yavrularından hala bir haber beklediklerini ve en azından bir mezarı olmasını istediklerini belirten ağabey Abbas Ercan, eğer fail itiraf ederse, onu affedeceklerini ve adalete bırakacaklarını kaydetti. Kayıp Hilal’in bulunması için Hamburg polisinde oluşturulan yeni „Cold Case“ biriminden çok umutlu olduklarını belirten Abbas Ercan, gelecek yıl ve gelecek ay olayın üzerinden bir yıl daha geçeceğini hatırlatarak, olayı hatırlayanların veya herhangi bir bilgisi olanların bilgilerini polisle paylaşmalarını dile getirdi.

Emine SONUGÜR / HAMBURG

Anzeigen

-Advertisment -

Most Popular