5.7 C
Hamburg
Samstag, Mai 8, 2021
StartWirtschaftBranchenKüresel salgına rağmen "Memo Friseursalon" kapılarını hizmete açtı

Küresel salgına rağmen „Memo Friseursalon“ kapılarını hizmete açtı

ALMANYALILAR – Hamburg’un Eidelstedt semtinde Stellinger Höfe, Kieler Strasse 577-A adresinde, 38 yaşındaki Mehmet Canın „Memo Friseursalon“ adı altında, kadın ve erkek kuaför salonu kısa süre önce küresel salgına rağmen kapılarını hizmete açtı.

Göze batan dekorasyonu ile 130 metrekare genişliğindeki kuaför salonu, beş uzman elemanla müşterilerin saç kesimi, boya, sakal traşı gibi tüm isteklerini yerine getirip memnun etmeye çaba gösteriyor. Özellikle kış mevsiminde soğukta, rüzgarda, yağmurda saç bakımına önem verilmesi gerektiğini belirten Mehmet Can, „Saçlar her mevsimde bakım ister ama kış mevsiminde daha da dikkat edilmelidir. Kaliteli şampuanlar, kaliteli bakım ürünleri kullanmanın büyük yararı vardır. Biz salonumuzda en kaliteli ürünleri kullanıyoruz. Saçlar ihmale gelmez“ dedi.

Uzman kadroyla çalıştıklarını belirten Mehmet Can, müşteri memnunluğunun kendileri için çok önemli olduğunun altını çizerek, „Saçlar bir insanın en önemli parçasıdır. Çünkü kıyafeti beğenmediğinizde veya hoşlanmadığınızda anında bir yenisini alıp giyebilirsiniz ve sorununuzu çözersiniz. Fakat saçlar farklı. Saçları müşterinin istediği gibi yapmaz, müşteriyi memnun edemezseniz bu çok üzücü olur. Ben mesleğimi severek yapıyorum ve müşterilerim ne kadar mutlu olurlarsa ben de o kadar mutlu oluyorum. Mesleğini seven kişi için kazancından çok daha önemli olan müşteri memnuniyetidir. Ben çekirdekten yetişme kuaförüm, mesleğimden asla taviz vermem. Benim müşterim baştacımdır“ dedi.

Hayallerini gerçeşleştirmek için plan ve proje yaptığında küresel salgının hiç planda olmadığına ve bunun büyük bir talihsizlik olduğuna dikkat çeken Can, „Burası tamamen yeni yapıldı ve yapılmadan önce vakit buldukça gelip projelerimi kafamda çiziyordum. Bu geniş salonumda tırnak bakımı, manikür pedikür için iki ayrı bölüm olacaktı. Dolayısıyla kirası biraz benim için hafifleyecekti. Maalesef salgın olduğu için iki bölümü hayata geçiremedik. Ama her şeye rağmen ben memnunum. Çok yeni olmamıza rağmen müşterilerimizin sayısı her geçen gün artıyor. Ben çekirdekten yetiştim ve Antalya’da 12 yaşımda çıraklığını yaptım sonra lüks otellerde kuaförlük mesleğimi sürdürdüm. Ücretlerimiz uygun, kalitemiz yüksek ve bizler işimizin erbabıyız. İnşallah küresel salgın geçer biz de diğer planlarımızı hayata geçiririz. Salonun mobilyasını Türkiye’den seçip getirttim, sıfırdan girdiğimiz için birçok yapılması gerekeni kendim büyük bir özenle yaptım. İnşallah her şey daha da güzel olacaktır“ ifadelerini kullandı.

Emine SONUGÜR / HAMBURG

Anzeigen

-Advertisment -spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img

Most Popular