5.2 C
Hamburg
Freitag, April 23, 2021
StartHomeUetersen'in yeni Belediye Başkanı Dirk Woschei oldu

Uetersen’in yeni Belediye Başkanı Dirk Woschei oldu

ALMANYALILAR- Almanya Schleswig-Holstein Eyaleti Uetersen kentinde yapılan ikinci tur belediye başkanı seçimini Dirk Woschei (SPD) kazanarak yeni Belediye Başkanı oldu.

Alman Hristiyan Demokrat Partisi (CDU) adayı Türkiye kökenli 33 yaşındaki Barış Karabacak ile, Alman Sosyal Demokrat Partisi (SPD) adayı Dirk Woschei arasında oldukça heyecanlı geçen bir seçim oldu. Pazar günü yapılan ikinci tur seçimde Uetersen’de, SPD’li Dirk Woschei, CDU’lu Barış Karabacak karşısında yüzde 62,77 oy alarak yeni belediye başkanı seçilirken, Karabacak yüzde 37,23 oyda kaldı.

İlk kez CDU’nun aday gösterdiği Türkiye kökenli Barış Karabacak muhteşem bir çalışma çıkardı ve var gücüyle yarışmasına rağmen seçimi kaybetti. Karabacak, ilk kez partisine yoğun bir oy topladığını ve gelecek seçimde tekrar aday olmayı düşündüğünü belirterek, „Seçim esnasında beni destekleyen partime, aileme, seçim çalışmalarımda yanımda olan herkese çok teşekkür ederim. Bu kez yoğun tecrübe kazandım inşallah gelecek seçimlerde seçimi kazanırım“ açıklamasında bulundu.

Emine SONUGÜR / UETERSEN

Anzeigen

-Advertisment -spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img

Most Popular